Конго звинувачує Apple у використанні мінералів із нелегальних шахт

Джерело: Reuters

Демократична Республіка Конго подала кримінальні скарги проти Apple у Франції та Бельгії, звинувативши компанію в причетності до використання корисних копалин, видобутих у республіці незаконним шляхом.

Як розповіли у виданні, Конго є основним джерелом олова, танталу і вольфраму, які є сировиною для виробництва електронних компонентів, що використовуються у комп’ютерах та мобільних телефонах.

За даними експертів ООН та правозахисних організацій, частина нелегальних шахт перебуває під контролем озброєних угруповань, причетних до масових вбивств цивільних осіб, зґвалтувань, мародерства та інших злочинів.

Міжнародні юристи, які представляють інтереси Конго, зазначили, що Apple використовує мінерали, видобуті незаконно з Конго і “відмиті” через міжнародні ланцюги постачань, що, за їхніми словами, робить компанію співучасником злочинів, які відбуваються в країні.

У компанії Apple відкинули звинувачення, зауваживши, що жоден з металургійних або афінажних заводів мінералів або золота в її ланцюгу постачань не фінансував і не приносив вигоди збройним угрупованням в Конго або сусідніх країнах.

“У зв’язку з ескалацією конфлікту в регіоні на початку цього року ми повідомили наших постачальників про те, що їхні металургійні та афінажні заводи повинні призупинити постачання олова, танталу, вольфраму і золота з ДРК і Руанди. Ми визнаємо, що ситуація в регіоні є дуже складною, і ми збільшили нашу підтримку організаціям, які виконують життєво важливу роботу, допомагаючи громадам”, – заявили в Apple.

У паралельних скаргах, поданих до паризької прокуратури та бельгійського слідчого магістрату, Конго звинуватило місцеві дочірні компанії Apple у низці злочинів, зокрема, в приховуванні воєнних злочинів, відмиванні незаконно видобутих корисних копалин, торгівлі незаконно набутими товарами, а також використанні оманливих комерційних практик, щоб запевнити споживачів у “чистоті” ланцюгів постачання.

Згідно з повідомленням, Францію і Бельгію обрали через те, що вони особливо суворо стежать за корпоративною доброчесністю, оскільки раніше суд США уже відхилив схожий позов. Судові органи обох країн вирішуватимуть, чи варто розслідувати позови далі й порушувати кримінальні справи.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.

У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.