«Україна не мала інших варіантів, як віддати ядерну зброю» — історик Сергій Плохій

Джерело: “5 канал” на своєму YouTube-каналі

Історик, директор Українського наукового інституту в Гарварді Сергій Плохій висловив думку, що в України не було іншого варіанту, окрім того, аби позбутися ядерної зброї у 1990-х роках. Дослідник поділився, що щойно завершив написання книги, де дослідив питання, чому деякі країни здобувають ядерну зброю, а інші – позбуваються її.

“Все залежить від того, як ви визначаєте свій національний інтерес. Для України в умовах 90-х років національним інтересом було виживання держави, а це означало вийти з економічної та політичної ізоляції, яку наклали на Україну дві супердержави. Одна – світова США, друга – регіональна Росія”, — наголосив історик.

Сергій Плохій продовжив, що обидві країни тиснули на Україну, аби вона віддала зброю в обмін на транш економічної допомоги, а також включення до міжнародної співпраці і визнання.

“Україна, я думаю, не мала інших варіантів, як віддати ядерну зброю”, – додав дослідник.

За його словами, було питання також молодої української держави, “в якій еліту ніколи не виховували і не було сформовано як державну еліту”. Він пояснив, що казав про те, що політики сприймали країну як засіб для самозбагачення, розкрадання і розпродажу державного майна.

Росіяни завдали авіаударів по прикордонному місту Семенівка на Чернігівщині. Станом на 23:00 відомо про сімох постраждалих.

Ральф Лорен, американський модельєр, сьогодні увійшов в історію, ставши першим дизайнером, який отримав Президентську медаль Свободи — одну з найвищих державних нагород США.

Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 4 січня. Загалом, від початку доби відбулося 149 бойових зіткнень.

1 січня в Каменському районі Воронезької області розбився вертоліт Мі-28. Інцидент стався близько 18:00, коли літальний апарат впав і загорівся в полі.