У 2024 році з російського полону повернули на 356 людей більше, ніж у 2023

Джерело: Координаційний штаб

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими підбив підсумки 2024 року. За його даними, цьогоріч з російського полону вдалось повернути більше людей, ніж у 2023.

“У році, що минає, ми змогли забезпечити проведення 11 обмінів і повернули на 356 людей більше, ніж у 2023 році. Тому ми радіємо, що 1358 наших людей  врятовано, але водночас і сумуємо, бо значно більше наших співвітчизників досі перебуває в російській ворожій неволі”, – йдеться у повідомленні.

Останній в 2024 році обмін відбувся напередодні – 30 грудня. З російського полону повернули ще 189 українських захисників.

  • Під час обміну військовополоненими в Україну повернувся колишній журналіст “Еспресо” Роман Борщ. Інформацію підтвердили народний депутат Ярослав Юрчишин і дружина звільненого Оксана Борщ.

Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.

Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.

Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

Працівники Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури прокоментували численні акції протести у низці міст після ухваленням Верховною Радою поправок до законопроєкту №1244, що фактично нівелюють незалежність НАБУ та САП.