Канада бере на себе річне головування у G7

Джерело: Букви

З 1 січня 2025 року Канада стала головувати у G7, змінивши Італію відповідно до ротаційного принципу. Це триватиме 2025 рік.

Оттава визначила пріоритетами свого головування економічний розвиток на основі взаємовигідного співробітництва, боротьбу зі змінами клімату та адаптацію до швидкого прогресу технологій.

Наступний саміт G7 відбудеться в Кананаскісі, провінція Альберта. За понад 40 років участі у G7 Канада вже шість разів приймала зустрічі на своїй території.

Головування Канади збіглося зі складною політичною ситуацією в країні. Після розколу в урядовій команді прем’єр-міністра Джастіна Трюдо Кабінет міністрів може піти у відставку достроково, що ставить під загрозу його подальше перебування на посаді.

До складу Групи семи входять США, Велика Британія, Франція, Італія, Німеччина, Канада і Японія, а також Європейський Союз. Росія була виключена з формату у 2014 році після анексії Криму.

  • Команда новообраного президента США Дональда Трампа прокоментувала його висловлювання щодо можливості купівлі Гренландії, повернення контролю над Панамським каналом та приєднання Канади як нового штату. Основною причиною залишається прагнення Штатів зміцнити свій вплив.

Президент Чехії Петр Павел у 2024 році дав 40 офіційних дозволів воювати в Україні, відхиливши 74 прохання.

Сьогодні, 6 січня, католицькі, протестантські та більшість православних церков святкують Хрещення Господнє або Богоявлення.

Збройні Сили України відновили наступальні операції щонайменше в трьох районах українського виступу в Курській області.

6 січня відзначається День обіймів та Всесвітній день дітей-сиріт війни. За церковним календарем – Богоявлення Господнє (Водохреще).

За даними синоптиків, у понеділок, 6 січня, в низці областей України очікуються опади у вигляді мокрого снігу.