Помер експрезидент Естонії Арнольд Рюйтель

Джерело: ERR

Експрезидент Естонії Арнольд Рюйтель, який обіймав посаду з 2001 по 2006 рік, помер у віці 96 років. Чинний президент Естонії Алар Каріс висловив співчуття родині Арнольда Рюйтля, зазначивши його значний внесок у розвиток країни.

Арнольд Рюйтель народився 10 травня 1928 року на острові Сааремаа. За освітою агроном, він пройшов шлях від викладача сільськогосподарських дисциплін до керівника низки наукових і державних установ. Його наукові дослідження стосувалися, зокрема, удосконалення методів у сільському господарстві, а також розробки технологій моніторингу фізіологічного стану тварин.

З 1969 року Рюйтель очолював Естонську сільськогосподарську академію, де активно займався модернізацією інфраструктури. У період 1983–1990 років він обіймав посаду голови Президії Верховної Ради Естонської РСР і відіграв важливу роль у процесі проголошення суверенітету Естонії у 1988 році.

На початку 1990-х Рюйтель брав участь у створенні нової Конституції Естонії. У 1992 році він балотувався на пост президента, однак поступився Леннарту Мері. У 2001 році його обрали президентом, а під час його каденції Естонія приєдналася до Європейського Союзу, що стало значним зовнішньополітичним досягненням країни.

Після завершення терміну президентства у 2006 році Рюйтель залишався активним у суспільному житті, був почесним членом багатьох міжнародних організацій та університетів.

27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.

Одна з найвідоміших зірок нічного неба – червоний надгігант Бетельгейзе – ймовірно, має зоряного супутника. Це відкриття може пояснити давню загадку дивної зміни яскравості зірки, яка десятиліттями інтригувала науковців.