У 2025 році Україна планує виготовити 30 000 далекобійних дронів і 3 000 ракет
Джерело: Денис Шмигаль
В Україні планують виготовити 30 тисяч далекобійних дронів і приблизно 3 тисячі крилатих ракет і ракет-дронів у 2025 році.
“У рамках проєкту “Зброя перемоги” запустимо довгострокові контракти з виробниками на 3-5 років. Особливу увагу приділятимемо компоненту далекобійності та ракетній програмі. Завдання від президента України – виробити щонайменше 30 тис. далекобійних дронів. Українські підприємства також планують виготовити близько 3 тис. крилатих ракет і ракет-дронів”, – розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Він нагадав, що цьогоріч Україна має рекордний бюджет, щоб забезпечити армію та посилити оборонну промисловість, – 2 трлн 230 млрд гривень.
За словами прем’єра, витрати на озброєння і військову техніку становитимуть щонайменше 739 млрд грн, а плани вітчизняних підприємств оборонно-промислового комплексу передбачають нарощування наявних виробничих можливостей до 30 млрд дол.
Він також заявив, що Україна розвиватиме “данську модель”, за якою партнери купують зброю в українського ОПК для потреб української армії, і на цю програму на 2025 рік очікується залучити понад мільярд доларів.
- Українські інженери створили нову крилату ракету “Трембіта”, яка здатна досягти Москви.
- Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації безпілотний авіаційний комплекс ТОККО українського виробництва.
- 10 грудня президент Володимир Зеленський повідомив, що нині в Україні тривають випробування нової ракети українського виробництва “Рута”.
- Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що українська далекобійна ракета-дрон “Паляниця” вийшла у серійне виробництво.
Триває 1049-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 800 тисяч осіб.
7 січня відзначають Міжнародний день програмістів та Міжнародний день дурної ходьби. Християни сьогодні вшановують Івана Хрестителя.
За даними синоптиків у вівторок, 7 січня, в Україні малохмарно та без опадів.
У Пенсійному фонді повідомили про накопичення дисбалансів у пенсійній системі, котрі роблять систему несправедливою та непрозорою, і знижують як довіру до пенсійної системи, так і мотивацію до сплати ЄСВ в суспільстві. Для виправлення ситуації вже напрацьовано три важливих законопроєкти, які мають сприяти виправленню недоліків чинного законодавства та встановленню більшої справедливості в системі пенсійного забезпечення.
У Великій Британії вітрові турбіни вперше обігнали газові електростанції та стали основним джерелом електроенергії, хоча до амбітних цілей щодо створення екологічно чистої енергосистеми до 2030 року ще далеко. Вітрова енергія стала лідером у виробництві електроенергії, забезпечивши 29% генерації.