Президент підписав закон про ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей

Джерело: картка законопроєкту №9256д

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №9256д, що посилює контроль на гральному ринку. Закон передбачає ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) і створення нового органу до 1 квітня 2025 року.

Важливі зміни включають:

  • Обмеження доступу до нелегальних гральних вебсайтів та мобільних застосунків.
  • Заборону реклами азартних ігор, за винятком нічного часу на ТБ та радіо, а також на платформах для осіб старше 21 року.
  • У рекламі забороняється участь військовослужбовців, волонтерів, популярних осіб, а також використання тематики, пов’язаної з війною.
  • Заборону отримання ліцензій особами з податковим боргом або зв’язками з країною-агресором.
  • Встановлюються ліміти на витрати та час гри, обов’язкові перерви.
  • Забороняються ставки в кредит.

Нагадаємо, працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) затримали керівника КРАІЛ Івана Рудого. Правоохоронці повідомляють, що він сприяв роботі російських онлайн-казино в Україні. 19 грудня Печерський районний суд Києва обрав йому запобіжний захід.

  • Голова парламентського комітету з податків та фінансів Данило Гетманцев повідомив, що протягом 2024 року гральний бізнес сплатив 17 млрд грн податків. Це на 6,6 млрд грн більше, ніж у 2023 році.

Конгресмен від Демократичної партії Шрі Танедар ініціював імпічмент президенту Дональду Трампу за сімома статтями.

Сьогодні, 29 квітня, у день народження Ірини Фаріон, у Шевченківському районному суді Львова мало відбутися засідання у справі підозрюваного у вбивстві професорки В’ячеслава Зінченка. Однак через поганий стан Зінченка засідання перенесли на 1 травня.

Опитування, проведене КМІС, показало, що 29% українців вважають, що російську мову потрібно вивчати у школах і виділяти на це стільки ж часу, або менше, аніж на вивчення інших іноземних мов (англійської, німецької тощо).

Непал планує видавати дозволи на сходження на Еверест лише тим альпіністам, які вже мають досвід підкорення принаймні однієї гімалайської вершини заввишки понад 7000 метрів. Така ініціатива є частиною проєкту нового закону, спрямованого на зменшення переповненості маршруту та підвищення безпеки на горі.

У ніч на 29 квітня Румунія підіймала в небо авіацію через атаку російських дронів на прикордонні райони України.