Після бійки у Сеулі українського дипломата повертають до України — МЗС
Джерело: речник МЗС Олег Ніколенко та посольство України у Республіці Корея.
Співробітника українського посольства, який у стані алкогольного сп’яніння влаштував бійку у барі Сеула (Південна Корея), вирішили відкликати з довготермінового відрядження та повернути в Україну.
У МЗС оперативно проаналізували всі деталі інциденту й ухвалили відповідне рішення.
“Усі працівники української дипломатичної служби за кордоном мають неухильно дотримуватися професійної та моральної етики, а також поважати законодавство країн їхнього перебування”, – зазначив речник.
Посольство України у Республіці Корея попросило вибачення через поведінку свого співробітника. У дипмісії заявили, що будуть співпрацювати з корейською владою під час розслідування.
“Посольство хоче висловити свої щирі вибачення корейській громадськості та всім причетним за будь-які страждання або незручності, спричинені інцидентом”, – йдеться у повідомленні.
- У Південній Кореї в одному з барів Сеула представник українського посольства, котрий перебував в стані алкогольного сп’яніння, влаштував бійку зі співробітниками закладу та поліціянтами. У дипмісії перепросили через його поведінку.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.