США звинуватили Росію у фінансуванні війни у Судані
Джерело: Reuters
Сполучені Штати в ООН звинуватили Росію у фінансування війни у Судані. Щобільше, США впевнені, що Кремль підтримує обидві воюючі сторони.
Війна на території Судані розпочалася у квітні 2023 року на тлі боротьби за владу між збройними силами Судану та воєнізованими силами швидкої підтримки (RSF) перед запланованим переходом до громадянського управління, що призвело до кризи та голоду.
У листопаді 2024 року Росія наклала вето на проєкт резолюції радбезу ООН, яким обидві сторони закликали до негайного припинення вогню та забезпечення доставки гуманітарної допомоги. Решта 14 членів Радбезу підтримали резолюцію.
“Росія обрала обструкцію: одна проголосувала за те, щоб мирні мешканці опинились у небезпеці, водночас фінансуючи обидві сторони конфлікту. Так, саме це я і сказала: обидві сторони”, – сказала посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд на засіданні 6 січня.
Представниця США наголосила, що Вашингтон знає про “постійну зацікавленість Росії у торгівлі золотом Судану” та засуджує будь-яке фінансування війни – “чи то незаконну торгівлю золотом, чи то постачання військової техніки”.
“Ми вважаємо, що співпраця суданської влади у золотовидобуванні з підсанкційними російськими організаціями та особами може негативно вплинути на довгострокові інтереси Судану та намаганні суданського народу до припинення війни”.
Заступник посла РФ в ООН Дмитро Полянський у відповідь заявив, що США “судять інші держави за своїми мірками”.
“Очевидно, що у Pax Americana, який наші американські колеги намагаються зберегти за будь-яку ціну, відносини з іншими країнами будуються лише на їхній експлуатації та злочинних схемах, націлених на збагачення США”.
- Правозахисниця Гала аль-Кариб повідомила про понад сотню самогубств серед жінок у Судані, що сталися на тлі посилення насильства та зґвалтувань з боку “Сил швидкого реагування” (RSF).
- У Судані заколотники з раніше проурядової воєнізованої організації Сил швидкого реагування (RSF) збили вантажний літак Іл-76, на борту якого, ймовірно, перебували російські громадяни.
Президент Володимир Зеленський має намір відвідати засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” у Німеччині 9 січня.
Членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії, заявила міністерка закордонних справ Еліна Валтонен.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 січня. Від початку цієї доби відбулося 166 бойових зіткнень.
Директор КМІС Володимир Паніотто зауважив, що твердження обраного 47-м президентом США Дональда Трампа стосовно того, що російський президент Володимир Путін вдерся до України через її прагнення вступити в НАТО, насправді не відповідає даним соціологічних опитувань.
Австрійська компанія OMV уклала угоду про постачання німецькому Uniper газу з її проекту в Чорному морі з 2027 року, повідомили троє обізнаних осіб. Нині Європа шукає нові шляхи підвищення енергетичної безпеки після скорочення зв’язків з Росією.