Рівень довіри до Володимира Зеленського з 2022 року впав на 38% – опитування КМІС
Джерело: Київський міжнародний інститут соціології
За результатами останнього опитування КМІС, з 2022 року рівень довіри до президента України Володимира Зеленського знизився на 38%.
Опитування, проведене з по 2 по 17 грудня показало, що станом на кінець 2024 року Зеленському довіряло 52% опитаних українців, тоді як у травні 2022 року рівень довіри до нього сягав 90%, що було найвищим показником з моменту його президентства.
Загалом з того часу рівень довіри до Зеленського поступово падав. Зокрема у грудні 2023 року він сягав 64%, у травні та вересні 2024 року 59%, і в грудні 2024 – 52%.
Водночас рейтинг недовіри, відповідно, зростає. Якщо у травні 2022 року Зеленському не довіряло 7% опитаних, то у грудні 2024 року цей показник зріс до 39%.
За даними КМІС, найбільше Зеленському довіряють жителі західних областей – 60%, у центральних 52%, на півдні 46% і на сході 42%.
Найбільше не довіряють Зеленському на півдні – 47%. Далі йдуть схід та центр – по 39% -, та захід – 33%.
Водночас у КМІС наголосили, що довіра до президента пов’язана не з регіоном проживання, а з рівнем оптимізму.
Опитування проводили методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України, окрім ТОТ. Загалом опитано 2000 респондентів віком від 18 років.
- Соціологічне дослідження Київського міжнародного інституту соціології виявило, що більшість українців підтримують інклюзивне визначення української нації, враховуючи любов до Батьківщини та засудження російської агресії як основні критерії.
Президент Володимир Зеленський має намір відвідати засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” у Німеччині 9 січня.
Членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії, заявила міністерка закордонних справ Еліна Валтонен.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 січня. Від початку цієї доби відбулося 166 бойових зіткнень.
Директор КМІС Володимир Паніотто зауважив, що твердження обраного 47-м президентом США Дональда Трампа стосовно того, що російський президент Володимир Путін вдерся до України через її прагнення вступити в НАТО, насправді не відповідає даним соціологічних опитувань.
Австрійська компанія OMV уклала угоду про постачання німецькому Uniper газу з її проекту в Чорному морі з 2027 року, повідомили троє обізнаних осіб. Нині Європа шукає нові шляхи підвищення енергетичної безпеки після скорочення зв’язків з Росією.