Рівень довіри до Володимира Зеленського з 2022 року впав на 38% – опитування КМІС

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології

За результатами останнього опитування КМІС, з 2022 року рівень довіри до президента України Володимира Зеленського знизився на 38%.

Опитування, проведене з по 2 по 17 грудня показало, що станом на кінець 2024 року Зеленському довіряло 52% опитаних українців, тоді як у травні 2022 року рівень довіри до нього сягав 90%, що було найвищим показником з моменту його президентства.

Загалом з того часу рівень довіри до Зеленського поступово падав. Зокрема у грудні 2023 року він сягав 64%, у травні та вересні 2024 року 59%, і в грудні 2024 – 52%.

Водночас рейтинг недовіри, відповідно, зростає. Якщо у травні 2022 року Зеленському не довіряло 7% опитаних, то у грудні 2024 року цей показник зріс до 39%.

За даними КМІС, найбільше Зеленському довіряють жителі західних областей – 60%, у центральних 52%, на півдні 46% і на сході 42%.

Найбільше не довіряють Зеленському на півдні – 47%. Далі йдуть схід та центр – по 39% -, та захід – 33%.

Водночас у КМІС наголосили, що довіра до президента пов’язана не з регіоном проживання, а з рівнем оптимізму.

Опитування проводили методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України, окрім ТОТ. Загалом опитано 2000 респондентів віком від 18 років.

Президент Володимир Зеленський має намір відвідати засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” у Німеччині 9 січня.

Членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії, заявила міністерка закордонних справ Еліна Валтонен.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 січня. Від початку цієї доби відбулося 166 бойових зіткнень.

Директор КМІС Володимир Паніотто зауважив, що твердження обраного 47-м президентом США Дональда Трампа стосовно того, що російський президент Володимир Путін вдерся до України через її прагнення вступити в НАТО, насправді не відповідає даним соціологічних опитувань.

Австрійська компанія OMV уклала угоду про постачання німецькому Uniper газу з її проекту в Чорному морі з 2027 року, повідомили троє обізнаних осіб. Нині Європа шукає нові шляхи підвищення енергетичної безпеки після скорочення зв’язків з Росією.