США послабили санкції проти Сирії
Джерело: пресслужба Міністерства фінансів США
США тимчасово зняли обмеження на фінансові операції з державними установами Сирії, оплату енергоресурсів та перекази через Центральний банк країни, за винятком транзакцій в інтересах Росії або Ірану.
Дозвіл надається строком на шість місяців, оскільки уряд США продовжує відстежувати розвиток ситуації.
Ліцензія GL 24 поширюється на операції з державними установами Сирії, які почалися після 8 грудня 2024 року, операції, пов’язані з енергоресурсами, включно з нафтою, нафтопродуктами, природним газом та електроенергією, а також особисті грошові перекази до країни, зокрема через треті країни.
Водночас зберігається заборона на будь-які транзакції в інтересах урядів Росії чи Ірану. Також продовжує діяти заборона на постачання сирійської нафти до США та грошові перекази особам, які перебувають під американськими санкціями.
Цим рішенням уряд США прагне забезпечити сирійцям основні життєво необхідні послуги та сприяти сталому управлінню в країні, включаючи постачання електроенергії, води та контроль за санітарними нормами, зазначено в повідомленні Мінфіну.
- За даними ЗМІ, Німеччина наполягає, аби Європейський союз пом’якшив санкції проти Сирії після повалення там режиму Башара Асада.
- Україна оголосила про намір долучитися до стабілізації ситуації в Сирії після падіння режиму Башара Асада, зокрема шляхом постачання українського зерна для населення країни.
- Лідер “Хайят Тахрір аш-Шам” та нині фактичний глава Сирії Ахмед аль-Шараа заявив, що не хоче псувати відносини з, як він назвав, “другою за потужністю країною у світі”.
- Раніше міністр закордонних справ Андрій Сибіга застеріг, що присутність російських військових баз у Сирії принесе виключно дестабілізацію у регіоні.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.