Мінфін США вводить санкції проти угорського міністра за його участь у корупційних схемах

Джерело: Міністерство фінансів США

Сьогодні США запровадили санкції проти Антала Рогана – високопосадовця угорського уряду, через його причетність до корупції в Угорщині.

Роган обіймає посаду міністра апарату кабінету Орбана та контролює одразу кілька державних структур, зокрема Національний офіс комунікацій, Цифрове урядове агентство та Угорське агентство з питань туризму.

Він потрапив до санкційного списку за порушення Глобального акта Магнітського, що передбачає відповідальність за порушення прав людини та корупцію.

За час перебування на посаді урядовця Роган організував угорську систему розподілу державних контрактів і ресурсів серед наближених, лояльних до нього та політичної партії “Фідес”. Він організував схеми, покликані контролювати кілька стратегічних секторів угорської економіки.

“Міністр Роган відіграв центральну роль у створенні системи в Угорщині, яка принесла користь йому самому і його партії коштом угорського народу. Діяльність Рогана є символом ширшої атмосфери безкарності в Угорщині, де ключові елементи держави захоплено олігархами і недемократичними гравцями”, – йдеться в заяві.

Запроваджені санкції блокують всі активи Рогана в США та забороняють транзакції з ним та його підприємствами. Крім того, фінансові установи, що взаємодіють з Роганом, можуть також опинитися під санкціями.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.