Німеччина закликає Євросоюз послабити санкції проти Сирії – Reuters

Джерело: Reuters

За даними ЗМІ, Німеччина наполягає, аби Європейський союз пом’якшив санкції проти Сирії після повалення там режиму Башара Асада.

Як повідомили джерела агентства у МЗС ФРН, саме Німеччина очолила у ЄС обговорення щодо послаблення санкцій та надання допомоги населенню Сирії.

“Ми активно обговорюємо способи послаблення санкцій для сирійського народу у певних секторах”.

Для пом’якшення санкцій знадобиться одноголосне рішення всіх 27 членів блоку.

Як відомо, 8 грудня 2024 року у Сирії повстанці Хаят Тахрір аш-Шам (ХТШ) повалили режим Башара Асада та створили тимчасовий уряд.

На початку цього тижня США на шість місяців звільнили від санкцій для транзакцій деякі державні органи Сирії, аби полегшити потік гуманітарної допомоги, розв’язати питання нестача електроенергії у Сирії та дозволити особисті грошові перекази.

США, Євросоюз, Велика Британія та інші держави запровадили жорсткі санкції проти Сирії після того, як у 2011 році намагання Асада подавити протести переросло у громадянську війну.

ХТШ відмовилась від зв’язків з Аль-Каїдою, але досі визнана терористичною організацією у США та ООН.

Вперше німецькі посадовці заговорили про послаблення санкцій у документах, відправлених у Брюссель перед Різдвом.

Видання FT повідомило, що у цих документах описано, як ЄС може поступово послабити обмеження проти Сирії в обмін на прогрес у соціальних сферах, зокрема захист прав меншин та жінок, а також дотримання правил з забезпечення нерозповсюдження зброї.

FT, посилаючись на джерело додало, що ЄС услід за США може тимчасово послабити санкції, щоб мати можливість відновити їх у випадку необхідності.

Минулого тижня Сирію відвідала очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок. Під час візиту вона заявила, що всі сирійські групи, зокрема жінки та курди, повинні бути залучені до перехідного періоду країни, якщо Сирія хоче отримати підтримку Європи.

  • Україна оголосила про намір долучитися до стабілізації ситуації в Сирії після падіння режиму Башара Асада, зокрема шляхом постачання українського зерна для населення країни.
  • Лідер “Хайят Тахрір аш-Шам” та нині фактичний глава Сирії Ахмед аль-Шараа заявив, що не хоче псувати відносини з, як він назвав, “другою за потужністю країною у світі”.
  • Раніше міністр закордонних справ Андрій Сибіга застеріг, що присутність російських військових баз у Сирії принесе виключно дестабілізацію у регіоні.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

У Мінфіні підрахували, що на повне відновлення Нового безпечного конфайнменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС після російського удару може знадобитися понад 100 мільйонів євро.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

Президент США Дональд Трамп зустрівся з главою Сирії Ахмадом аль-Шараа у Саудівській Аравії 14 травня, закликавши нормалізувати відносини з давнім ворогом Ізраїлем після несподіваної заяви про скасування всіх санкцій.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.