Підозрюваний у підриві Cybertruck біля готелю Трампа готував теракт за допомогою ChatGPT

Джерело: NBC

Підозрюваний у підриві електромобіля Tesla Cybertruck біля готелю, що належить обраному президенту США Дональду Трампу, в Лас-Вегасі використовував генеративний штучний інтелект ChatGPT при підготовці злочину.

“У нас є докази того, що підозрюваний використовував штучний інтелект ChatGPT, щоб спланувати атаку”, – заявив шериф міської поліції Кевін Макмахілл.

Водночас шериф додав що це “перший відомий йому випадок використання ChatGPT на території США” в таких цілях. Які відповіді дав штучний інтелект на запити підозрюваного, поліція не уточнила.

Представник компанії OpenAI, що розробила ChatGPT, прокоментував інцидент, зазначивши, що моделі штучного інтелекту не призначені для планування злочинів.

“Нас засмутив цей інцидент, ми прихильні до ідеї відповідального використання інструментів штучного інтелекту. Наші моделі розроблені таким чином, щоб не давати шкідливих інструкцій і зводити до мінімуму шкідливий контент. У даному випадку ChatGPT відповів за допомогою інформації, яка вже була у вільному доступі в інтернеті, і застеріг від шкідливих та незаконних дій”, – пояснив він.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.