Meta дозволила у своїх соцмережах називати ЛГБТ+ людей психічно хворими

Джерело: Sky News

Meta внесла зміни до своїх правил модерації, дозволивши користувачам Facebook, Instagram і Threads звинувачувати людей у психічних розладах чи аномаліях на основі їхньої гендерної приналежності або сексуальної орієнтації. Водночас заборона на образи через психічний стан залишається чинною в інших випадках.

У нових рекомендаціях зазначено: “Ми допускаємо звинувачення в психічних захворюваннях або аномаліях на основі статі чи сексуальної орієнтації, враховуючи політичний і релігійний дискурс про трансгендерність і гомосексуалізм, а також звичайне несерйозне використання таких слів, як ‘дивний”.

Оновлення відбулося на тлі загальних змін у модерації контенту, які анонсував генеральний директор Meta Марк Цукерберг. Компанія припинила використання сторонніх перевірок фактів у США та замінить їх системою, подібною до “нотаток спільноти” на платформі X (колишній Twitter).

Також скасовано правила, які забороняли образи на основі раси, етнічного походження, релігії, інвалідності, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності та серйозних захворювань. Дозволено висловлювання ненависті до людей чи груп на основі їхньої приналежності до захищеного класу, а трансгендерних і небінарних людей більше не захищають від знеособлення.

Рішення викликало критику з боку активістів. Президент GLAAD, організації, яка захищає права ЛГБТ+, заявив, що ці зміни “дають зелене світло для нападів на маргіналізовані групи, включно з ЛГБТ+, жінками та іммігрантами”.

На тлі оголошення Meta колишній президент США Дональд Трамп прокоментував зміни, заявивши, що компанія, ймовірно, реагує на його попередні погрози. Глава X Лінда Яккаріно підтримала крок Meta, назвавши його “справді захопливим” під час виступу на виставці CES у Лас-Вегасі.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.