ГРУ платило талібам за вбивства солдатів США в Афганістані – The Insider
Джерело: The Insider
Бойовики, пов’язані з рухом “Талібан”, отримували від російської військової розвідки (ГРУ) в середньому 200 тисяч доларів за вбивство військових міжнародної коаліції в Афганістані. Про це мовиться у розслідуванні The Insider та німецького журналу Der Spiegel.
Колишні афганські державні службовці, зокрема з Управління національної безпеки, розповіли журналістам, що теракти та напади на солдатів США і коаліції відбувалися з 2016 до 2019 року.
Винагорода за кожного вбитого військового становила 200 тисяч доларів, а загалом ГРУ виплатило “Талібану” щонайменше 30 мільйонів доларів.
Гроші перевозили кур’єри, якими керував колишній контрабандист Рахматулла Азізі. Журналісти стверджують, що з 2019 року Азізі живе в Москві, де має паспорт РФ на ім’я Рахіма Ахмадова. Номер цього документа лише двома цифрами відрізняється від паспорта Анатолія Чепіги (відомого як Руслан Боширов).
Деякі афганці з мережі кур’єрів потрапили до ЄС як біженці. Згідно з даними Der Spiegel, щонайменше двоє з них зверталися до Німеччини для отримання притулку. І попри те, що їм відмовили, вони досі продовжують жити у країні.
Додамо, президент Росії Володимир Путін підписав закон, що дозволяє вилучити організації “Талібан” та “Хаят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) зі списку терористичних, створюючи правову основу для змін у відносинах з цими угрупованнями.
Талібан захопив владу в Афганістані у 2021 році – після виведення з країни американських військ, сформувавши власний уряд. Однак жодна держава, включаючи Росію, досі офіційно їх не визнала. Причиною залишаються невиконані зобов’язання талібів щодо дотримання прав людини, створення інклюзивної політичної системи та боротьби з тероризмом та наркотрафіком.
Довідка. Талібан – радикальний ісламістський рух сунітського напрямку, що зародився в Афганістані серед пуштунів 1994 року. Воював з армією США. Талібан мав військові сутички із ще радикальнішою ісламською організацією ІД-Хорасан, що виникла після 2015 року.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що затримані за підозрою у стрілянині у ТЦ Crocus City Hall після нападу намагались виїхати до Білорусі. Такими заявами він ставить під сумнів твердження Кремля про нібито причетність України до нападу.
- Німеччина вперше з серпня 2021 року (відколи Талібан захопив владу в країні) депортувала 28 афганців на батьківщину.
- Угруповання Талібан, яке править в Афганістані, видало низку нових законів, які обмежують права людей.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.