Німеччина вперше з 2021 року депортує громадян Афганістану

Джерело: Еuronews

Німеччина вперше з серпня 2021 року (відколи Талібан захопив владу в країні) депортувала 28 афганців на батьківщину.

Міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер зазначила, що це питання безпеки країни. Через відсутність дипломатичних відносин з Талібаном, Німеччина діє через інші канали.

Депортації відбулися після різанини в Золінгені, де підозрюваним є сирієць, що просив притулку в Німеччині. Він мав бути депортований до Болгарії ще минулого року, але зміг уникнути цього. Нині він затриманий за підозрою у вбивстві та членстві в терористичній організації.

Бойовики угруповання “Ісламська держава” взяли на себе відповідальність за напад. Екстремістське угрупування заявило, що нападник був націлений на християн і що він здійснював напади “щоб помститися за мусульман в Палестині і скрізь”.

Крім того, напередодні регіональних виборів у Саксонії та Тюрингії, де антиімміграційні партії, як-от “Альтернатива для Німеччини”, ймовірно, досягнуть хороших результатів, точаться дебати щодо мігрантів. Тому, це може бути і як політичний крок.

У червні канцлер Олаф Шольц пообіцяв, що країна знову почне депортувати злочинців з Афганістану і Сирії після того, як в результаті нападу з ножем афганського іммігранта загинув один поліцейський і ще четверо людей отримали поранення.

У четвер Фезер оголосила про план посилення законів про носіння зброї. Разом з іншими представниками правлячої коаліції вона також пообіцяла під час пресконференції спростити процедуру депортації.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.