Німеччина вперше з 2021 року депортує громадян Афганістану

Джерело: Еuronews

Німеччина вперше з серпня 2021 року (відколи Талібан захопив владу в країні) депортувала 28 афганців на батьківщину.

Міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер зазначила, що це питання безпеки країни. Через відсутність дипломатичних відносин з Талібаном, Німеччина діє через інші канали.

Депортації відбулися після різанини в Золінгені, де підозрюваним є сирієць, що просив притулку в Німеччині. Він мав бути депортований до Болгарії ще минулого року, але зміг уникнути цього. Нині він затриманий за підозрою у вбивстві та членстві в терористичній організації.

Бойовики угруповання “Ісламська держава” взяли на себе відповідальність за напад. Екстремістське угрупування заявило, що нападник був націлений на християн і що він здійснював напади “щоб помститися за мусульман в Палестині і скрізь”.

Крім того, напередодні регіональних виборів у Саксонії та Тюрингії, де антиімміграційні партії, як-от “Альтернатива для Німеччини”, ймовірно, досягнуть хороших результатів, точаться дебати щодо мігрантів. Тому, це може бути і як політичний крок.

У червні канцлер Олаф Шольц пообіцяв, що країна знову почне депортувати злочинців з Афганістану і Сирії після того, як в результаті нападу з ножем афганського іммігранта загинув один поліцейський і ще четверо людей отримали поранення.

У четвер Фезер оголосила про план посилення законів про носіння зброї. Разом з іншими представниками правлячої коаліції вона також пообіцяла під час пресконференції спростити процедуру депортації.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.

Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.

Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.