Пожежі у Лос-Анджелесі забрали 10 життів та знищили майже 10 000 будинків та інших будівель

Джерело: Reuters 

Дві масштабні лісові пожежі на сході та заході Лос-Анджелеса, які тривають вже третю добу, забрали 10 життів та знищили майже 10 000 будинків та інших будівель.

Пожежа у престижному районі Пасифік-Палісейдс, розташованому між Санта-Монікою та Малібу, і пожежа Ітон поблизу Пасадени на сході міста вже вважаються найруйнівнішими в історії Лос-Анджелеса. Вогонь охопив понад 17 750 гектарів території.

За останніми даними, вогонь забрав життя 10 осіб. Шериф округу Лос-Анджелес Роберт Луна попередив, що кількість жертв може зрости.

“Схоже на те, ніби у цих районах скинули атомну бомбу. Я не очікую гарних новин”.

За підрахунками посадовців пожежа Ітон пошкодила чи знищила від 4 000 до 5 000 будівель, а пожежа у Пасифік-Палісейдс — 5 300 будівель.

Приватний прогнозист AccuWeather оцінив збитки та економічні втрати у 135–150 мільярдів доларів.

Мер Лос-Анджелеса Карен Басс заявила, що міська влада з нетерпінням чекає можливості розпочати відновлення міста. Водночас вона зазнала критики від майбутнього президента США Дональда Трампа та інших республіканців щодо дій у боротьбі з пожежами.

Президент США Джо Байден пообіцяв, що федеральний уряд відшкодує 100% витрат на відновлення міста протягом 180 днів. Мовиться про фінансування вивезення сміття та небезпечних матеріалів, забезпечення тимчасових притулків і виплати рятувальникам.

Загалом у Лос-Анджелесі спалахнуло п’ять пожеж.

Одна з них виникла 9 січня неподалік Калабасаса — одного з найбагатших міст США, де проживають знаменитості та розташовані закриті спільноти. Пожежа, яку назвали Кеннета, за кілька годин охопила 388 гектарів.

Сильний вітер зі швидкістю до 160 км/год, що сприяв поширенню вогню, поки стих. Це дозволило надати суттєву підтримку у гасінні полум’я з повітря. Проте, за прогнозами, уночі вітер може знову посилитися.

Пожежа Ітон сягнула території обсерваторії Маунт-Вілсон. Адміністрація повідомила, що вогонь взято під контроль.

Рятувальникам вдалося локалізувати пожежу Сансет на Голлівудських пагорбах.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.