Німеччина спорядила Україні першу надсучасну САУ RCH 155
Джерело: tagesschau
Міноборони Німеччини передало Україні першу надсучасну САУ RCH 155 з 54 обіцяних.
Мова про гаубицю RCH 155, яку виробник — німецько-французький концерн KNDS — описує як “найсучаснішу у світі колісну гаубицю”, що вперше дозволяє вести вогонь під час руху.
Такої артилерії немає ще не в однієї країни світу, Україна стала першою. Дальність стрільби — 54 км. Також вона може стріляти під час руху.
Посол України у ФРН Олексій Макеєв символічно прийняв на заході в Касселі першу з 54 таких гаубиць, запланованих для передачі Києву.
Перші шість із цих систем спочатку залишаться в Німеччині й використовуватимуться для навчання українських військових.
Нам не потрібні посередники, нам потрібні союзники, – сказав посол, маючи на увазі можливі переговори про припинення війни. – За мир треба боротися. Приємно знати, що Німеччина на боці України, – додав Макеєв.
Своєю чергою, глава Міноборони ФРН Борис Пісторіус наголосив, Німеччина готова взяти на себе відповідальність у Європі.
Раніше Пісторіус спростував інформацію ЗМІ про те, що федеральний канцлер Олаф Шольц нібито блокує додатковий пакет військової допомоги Україні на 3 млрд євро.
- Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.
- Нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.
- Країни Європейського Союзу повинні продемонструвати рішучість щодо Росії, яка продовжує здійснювати гібридні атаки, заявив голова Соціал-демократичної партії Німеччини Ларс Клінгбайль.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.
Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР). Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.