У Раді зареєстрували постанову про звільнення Галущенка з посади глави Міненерго
Джерело: Ярослав Железняк/Telegram
У Верховній Раді зареєстрували постанову №12403 про звільнення з посади міністра енергетики Германа Галущенка.
Перший автор Інна Совсун. Набрала постанова на себе три десятка підписів від депутатів з СН- Голос- ЄС- позафракційних. Прям Galushenko Connecting People, – написав нардеп Железняк.
Він також нагадав причини звільнення Галущенка:
- системна корупція в енергетиці
- ігнорування викликів на засіданні Парламенту та Комітетів/ ТСК
- намагання протягнути корупційну схему «великого атомного будівництва»
- провалена робота по захисту частини енергетичної інфраструктури
- абсолютна втрата будь-якої репутації серед партнерів
- відверта брехня та маніпуляції
- абсолютно неприйнятна поведінка міністра сьогодні під час години запитань до уряду.
Далі процедура: розгляд в Комітеті – розгляд у залі. Звичайно будуть намагатися блокувати цю історію. Але не в перший раз маємо такий бій, – додав Железняк.
Зауважимо, приводом до цього став конфлікт у Верховній Раді.
Під час години запитань до уряду Совсун сказала, що партнери України з ЄС та США не підтримують добудову Хмельницької АЕС — такі повідомлення вона отримала від делегації Єврокомісії та Посольства США в Україні. Установи стурбовані неправдивою інформацією, що поширили в інфопросторі.
Галущенко у відповідь назвав представників Єврокомісії “клерками середньої ланки”.
“Коли слабка людина не має аргументів, вона переходить на особистості. Але проблеми починаються, коли ця слабка людина — міністр енергетики. (…) Сьогоднішня ситуація — свідчення, що Галущенко більше не може навіть вдавати адекватність та професійну придатність. Тепер він просто кидається на людей, грубіянить і спалює мости з міжнародними партнерами”, — вважає народна обраниця.
- Міністр енергетики Герман Галущенко у Верховній Раді назвав пані посла ЄС в Україні “клерком середньої ланки”.
- Заступника міністра енергетики України викрили на хабарі розміром півмільйона доларів.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.