Піднято частину порома «Естонія», який загадково затонув 30 років тому

Джерело: ERR

У ніч на 25 липня норвезьке науково-дослідне судно Viking Reach провело операцію з підйому апарелі (рампи) порома “Естонія”. Вона має допомогти з’ясувати обставини, за яких судно затонуло у вересні 1994 року, унаслідок чого загинуло 852 особи.

Як розповіли у виданні, операція з підняття апарелі порома “Естонія” розпочалася ще минулого тижня. Водолази очищали рампу від ґрунту і поглиблювали дно, а також встановлювали кріплення.

Підняту апарель доправили в естонський порт Палдіскі, звідки її планують перевезти наземним транспортом на склад для подальших досліджень.

“Ми змогли зробити більше, ніж планували. Апарель дуже важлива для того, щоб ми змогли успішно провести розслідування (причин трагедії – ред.) “Естонії”, – пояснив керівник естонського Центру розслідувань інцидентів із безпеки Мярт Отс.

Як відомо, пором “Естонія” затонув наприкінці вересня 1994 року. Унаслідок катастрофи загинуло 852 людей, включно з громадянами Латвії, Естонії, Фінляндії, Швеції тощо. Катастрофа вважається найбільшою корабельною трагедією в Європі у мирний час.

Згідно з офіційною версією, пором “Естонія” зазнав краху через те, що під час шторму відійшов носовий візор і через автомобільну палубу всередину потрапила величезна кількість води, що спричинило перекидання і затоплення судна.

17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​

17 квітня президент Володимир Зеленський зустрівся з конгресменом Сполучених Штатів Америки та співголовою конгресового Українського кокусу Браяном Фіцпатріком.

Президент США Дональд Трамп знову закликає до відродження промисловості, просуваючи ідею повернення “традиційно чоловічих” робочих професій — зокрема в галузі виробництва. Глава Білого дому вважає, що мита допоможуть стимулювати повернення таких спеціальностей до США.