Понад 100 медалей Олімпіади-2024 повернули організаторам через дефекти

Джерело: Lalettre.fr

Оргкомітет Олімпійських ігор у Парижі отримав від спортсменів понад 100 медалей із дефектами лише за кілька місяців після змагань. Проблема, пов’язана з якістю лаку, виникла на Паризькому монетному дворі, який відповідав за виробництво нагород.

Одним із перших на дефекти звернув увагу американський скейтбордист Найджа Г’юстон, який 2 серпня опублікував у соцмережах фото своєї пошкодженої бронзової медалі. Пізніше схожі повідомлення з’явилися від інших спортсменів, зокрема плавця Максима Груссе, а також переможців комплексного плавання 4х100 метрів Йоганна Ндоє Бруара і Клемана Секкі.

Як стало відомо, причиною дефектів є проблеми з новим лаком, який використовували через зміну регуляторних вимог. Європейська директива Reach заборонила використання триоксиду хрому, яку застосовували раніше. Відсутність достатнього часу на тестування нового матеріалу спричинила відшарування покриття.

Паризький монетний двір уже понад рік стикається з претензіями через дефекти. Схожі проблеми раніше виникли у замовника з Китаю — компанії Huawei, яка повернула партію з понад 12 тисяч медалей через тріщини.

На тлі кризи генеральний директор Паризького монетного двору Марк Шварц звільнив трьох топменеджерів, відповідальних за виробництво. Підприємство покинули директор із промислового виробництва Джекі Фрехель, керівник заводу Ерік Матте та голова відділу якості Елен Ютон.

Оргкомітет Олімпійських ігор у Парижі заявив, що всі дефектні медалі замінять найближчим часом, але точних термінів не уточнили.

За оцінками, випуск нової партії медалей вимагатиме значних фінансових ресурсів. Крім того, криза з медалями стала новим ударом для Монетного двору, який раніше зазнав збитків через виробництво монет євроцентів із дефектами, що коштувало установі 800 тисяч євро у 2023 році.

За даними синоптиків у середу, 15 січня, у частині регіонів пройдуть опади.

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.