Понад 450 осіб затримано за підпали в Україні на замовлення РФ у 2024 році – СБУ

Джерело: СБУ

Упродовж 2024 року СБУ та Нацполіція затримали понад 450 осіб, які за наказом російських кураторів вчиняли підпали в Україні.

Правоохоронці підкреслюють, що підпали майна Збройних Сил України, державних установ чи їх мінування кваліфікуються Кримінальним кодексом України як тероризм або диверсія. За ці дії передбачено сувору кримінальну відповідальність, включаючи відповідальність для неповнолітніх. Російські спецслужби активно намагаються вербувати неповнолітніх через інтернет, пропонуючи їм “підробіток”.

“Протягом 2024 року СБУ та Нацполіція затримали понад 450 осіб, які за дорученням російських кураторів займалися підпалами в Україні. Фактично українські правоохоронці знаходять усіх виконавців злочинів. І замість “легких грошей” фігуранти отримують підозру від СБУ і перспективу тюремного ув’язнення”, — йдеться в повідомленні СБУ.

Замість того, щоб йти на співпрацю з російськими спецслужбами, правоохоронці закликають повідомляти про спроби вербування через спеціальний чат-бот Спали ФСБшника”.

Для цього потрібно надати інформацію про отримані пропозиції, а також вказати номер телефону чи нікнейм особи, яка намагалася залучити до злочину.

Вся надана інформація є конфіденційною і ретельно перевіряється співробітниками Служби безпеки України. Ці дані допомагають СБУ ефективніше протидіяти розвідувально-підривній діяльності російських спецслужб.

Чат-бот “Спали ФСБшника” був запущений у середині грудня 2024 року. На сьогодні до нього надійшло понад 1300 повідомлень про спроби російських спецслужб залучити українців до різноманітних злочинів.

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.

Принцеса Уельська Кейт Міддлтон повідомила, що у неї настала ремісія після лікування від раку.

Міністерство оборони Німеччини, Бундесвер (збройні сили ФРН) та інші відомства і посадові особи, пов’язані з міністерством оборони, припиняють вести сторінки в соцмережі X Ілона Маска.

Дослідження останніх десятиліть вказують на тісний зв’язок між забрудненням повітря та пошкодженнями мозку. Відомо, що забруднення твердими частками, озоном та токсичними газами сприяє захворюванням дихальної системи й серця.