Міненерго звинуватило нардепа Железняка у «брехні» щодо будівництва нових енергоблоків АЕС
Джерело: Міненерго
Міністерство енергетики України назвало слова народного депутата Ярослава Железняка брехнею. До цього Железняк звинуватив Міненерго в тому, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.
“На жаль, народний депутат Ярослав Железняк продовжує свідомо поширювати брехню щодо планів збільшення української генерації електроенергії. І сьогодні особливо цинічно, що чергові брехливі повідомлення цього пана фактично супроводжують російський ракетний удар по обʼєктах нашої енергетики”, – йдеться у заяві міністерства.
Як запевняють в міністерстві, запланована добудова не потребує підвищення тарифів на електроенергію, а навпаки, має на меті зниження тарифів завдяки збільшенню виробництва дешевої атомної енергії. За словами відомства, фінансування проєкту здійснюватиметься коштом комерційних кредитів та власних коштів компанії “Енергоатом”, без залучення державного бюджету чи підвищення тарифів.
Крім того, Міненерго звинуватило Железняка в тому, що він не був на зустрічі Міністра енергетики Германа Галущенка з депутатами напередодні, чим “показав, що реальна інформація його не цікавить”.
Трохи згодом міністерство написало, що Железняк нібито визнав, що збрехав.
“Бачимо, що народний депутат Ярослав Железняк фактично визнав, що раніше брехав. А саме – він вже не стверджує, що для добудови атомних блоків нібито будуть підвищуватись тарифи, а змінив свою версію і розповідає, що тарифи вже нібито для цього підвищились. Сподіваємось, пан Железняк продовжить робити кроки до правди і зрештою почне надавати своїй аудиторії реальну інформацію”.
Що передувало
Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.
За словами Железняка, 14 січня міністр енергетики Герман Галущенко провів зустріч з депутатами, на якій повідомив, що потрібно терміново викупити блоки у Болгарії.
Мовляв, для цього торік було зекономлено 21 млрд на амортизації, “а за три роки буде більше”.
“І це прям головне! Памʼятаєте я писав що гроші від підвищення тарифів в два рази у “Енергоатому” зникли і держава нічого додатково у вигляді дивідендів не отримала. І ось ці 21 млрд сховані під “амортизацію” і знайшлись. Сховані для оплати “великого атомного будівництва””, – наголосив нардеп.
Він пояснив, що кошти з підвищення тарифів на електроенергію спершу “сховали”, а зараз намагаються використати їх “на свою корупційну схему”.
“А так як ніхто з міжнародників цю авантюру і в майбутньому безкорисно фінансувати не буде, то очевидно, що початок “великого атомного будівництва” ДОРІВНЮЄ подальшому зростанню тарифів для його фінансування! В першу чергу, для населення”, – додав Железняк.
Разом з тим, пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що Євросоюз не фінансуватиме будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.
Раніше у Верховній Раді зареєстрували постанову №12403 про звільнення з посади міністра енергетики Германа Галущенка. Приводом до цього став конфлікт у Верховній Раді.
Під час години запитань до уряду народна депутатка Інна Совсун сказала, що партнери України з ЄС та США не підтримують добудову Хмельницької АЕС — такі повідомлення вона отримала від делегації Єврокомісії та Посольства США в Україні. Установи стурбовані неправдивою інформацією, що поширили в інфопросторі.
Галущенко у відповідь назвав представників Єврокомісії “клерками середньої ланки”.
“Коли слабка людина не має аргументів, вона переходить на особистості. Але проблеми починаються, коли ця слабка людина — міністр енергетики. (…) Сьогоднішня ситуація — свідчення, що Галущенко більше не може навіть вдавати адекватність та професійну придатність. Тепер він просто кидається на людей, грубіянить і спалює мости з міжнародними партнерами”, — вважає народна обраниця.
- Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що посли G7 закликали прем’єр-міністра Дениса Шмигаля якнайшвидше забезпечити роботу наглядової ради НАЕК “Енергоатом”.
- Служба безпеки та НАБУ викрили масштабну схему розкрадання коштів Національної енергетичної компанії “Укренерго”. До організації оборудки причетний колишній заступник голови Харківської обласної ради, який на момент скоєння злочину був депутатом облради.
- 9 січня Вищий антикорупційний суд оголосив вироки ексголові правління ПрАТ “ХК “Енергомережа” Дмитру Крючкову та колишній виконувачці обов’язків голови правління ПАТ “Черкасиобленерго” Світлані Кузьмінській.
Заходи, присвячені інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, розпочнуться 18 січня з урочистого прийняття й салюту, включатимуть саму інавгурацію в понеділок та завершаться 21 січня національним молебнем.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.
На 101 році життя померла звʼязкова Української Повстанської Армії Ангелина Паламар, яка була розвідницею періоду визвольних змагань українського народу у ХХ столітті.
Сенатор США Марко Рубіо, якого Дональд Трамп обрав на посаду державного секретаря, заявив, що для закінчення війни і Україна, і Росія мають піти на поступки.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.