У Раді зареєстрували постанову про звільнення Галущенка з посади глави Міненерго

Джерело: Ярослав Железняк/Telegram

У Верховній Раді зареєстрували постанову №12403 про звільнення з посади міністра енергетики Германа Галущенка.

Джерело: Ярослав Железняк/Telegram

Перший автор Інна Совсун. Набрала постанова на себе три десятка підписів від депутатів з СН- Голос- ЄС- позафракційних. Прям Galushenko Connecting People, – написав нардеп Железняк.

Він також нагадав причини звільнення Галущенка:

  • системна корупція в енергетиці
  • ігнорування викликів на засіданні Парламенту та Комітетів/ ТСК
  • намагання протягнути корупційну схему «великого атомного будівництва»
  • провалена робота по захисту частини енергетичної інфраструктури
  • абсолютна втрата будь-якої репутації серед партнерів
  • відверта брехня та маніпуляції
  • абсолютно неприйнятна поведінка міністра сьогодні під час години запитань до уряду.

Далі процедура: розгляд в Комітеті – розгляд у залі. Звичайно будуть намагатися блокувати цю історію. Але не в перший раз маємо такий бій, – додав Железняк.

Зауважимо, приводом до цього став конфлікт у Верховній Раді.

Під час години запитань до уряду Совсун сказала, що партнери України з ЄС та США не підтримують добудову Хмельницької АЕС — такі повідомлення вона отримала від делегації Єврокомісії та Посольства США в Україні. Установи стурбовані неправдивою інформацією, що поширили в інфопросторі.

Галущенко у відповідь назвав представників Єврокомісії “клерками середньої ланки”.

“Коли слабка людина не має аргументів, вона переходить на особистості. Але проблеми починаються, коли ця слабка людина — міністр енергетики. (…) Сьогоднішня ситуація — свідчення, що Галущенко більше не може навіть вдавати адекватність та професійну придатність. Тепер він просто кидається на людей, грубіянить і спалює мости з міжнародними партнерами”, — вважає народна обраниця.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.

Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.

У заповіднику Пана, що в центральному індійському штаті Мадг’я-Прадеш, померла найстаріша в Азії слониха Ватсала, якій було понад 100 років, що майже вдвічі перевищує середню тривалість життя азійських слонів.