Велика Британія спорядить Україні 15 комплексів ППО Gravehawk

Джерело: пресслужба уряду Великої Британії

Британський уряд збільшить військову підтримку України у 2025 році, інвестуючи рекордні $5,5 мільярда у виробництво, озброєння та підготовку. Лондон обіцяє спорядити Україні 15 нових мобільних систем протиповітряної оборони Gravehawk, що розробляються спільним фінансуванням із Данією.

Протягом 2025 року Британія виділить на військову підтримку України рекордні $5,5 мільярда. Частина цієї суми скерують на закупівлю систем протиповітряної оборони, безпілотників та іншого обладнання для українських військ. Фінансування забезпечуватиметься завдяки надприбуткам із заморожених російських активів.

Крім того, Британія розширить програму навчання українських військових. Планується, що армійці Збройних сил України проходитимуть підготовку у Королівській військовій академії у Сандгерсті, а британські кадети вчитимуться в Україні, переймаючи досвід ведення бойових дій.

Також анонсовано постачання нового мобільного комплексу ППО Gravehawk, котрий дозволяє адаптувати авіаційні ракети для наземної оборони. Ця система вже пройшла випробування в Україні, і найближчим часом постачать 15 таких установок.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі наголосив, що новий пакет допомоги спрямований на зміцнення позицій України.

Цей план збільшить військові можливості України та посилить тиск на Путіна, — заявив він.

Зазначається що інноваційна система ППО розміром з морський контейнер.

Згідно з інформацією Defense Express, перші два прототипи системи Gravehawk вже були передані Україні та успішно пройшли випробування у вересні минулого року.

Gravehawk є спрощеним конструктивним рішенням, створеним на базі існуючих технологій. Така система може базуватися на платформі SupaCat HMT із двома направляючими для ракет AIM-132 ASRAAM та оптичною системою пошуку цілей. Проте у випадку Gravehawk додано можливість використовувати українські ракети, зокрема Р-73.

  • Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підписали угоду про сторічне партнерство між двома країнами.
  • Уряд Великої Британії оголосив про надання понад 5,6 млн доларів (4,5 млн фунтів стерлінгів) для підтримки зусиль України у розслідуванні та покаранні воєнних злочинів, скоєних під час повномасштабного вторгнення Росії.
  • Кір Стармер та Емманюель Макрон – лідери Великої Британії та Франції – обговорили ймовірність відправлення своїх військ в Україну як миротворців після потенційного припинення вогню.

16 січня міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів переговори у Києві зі своїм нідерландським колегою Каспаром Вельдкампом, котрий повідомив про виділення 27 млн допомоги: кошти скерують на енергетику та оборону.

ДБР завершило досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий допомагав військовозобов’язаним нелегально перетинати кордон з Румунією.

16 січня глава Росії Володимир Путін підписав указ про проведення військових зборів для громадян, котрі перебувають у запасі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 16 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курському напрямках.

Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.