Меланія Трамп відмовилася від чаювання з Джилл Байден
Джерело: The Washington Post
Перша леді США Джилл Байден розповіла, що майбутня перша леді Меланія Трамп відхилила її запрошення на чай.
Як зазначили у виданні, Джилл Байден запросила Меланію Трамп на чаювання у Білий дім, як це прийнято у перших леді, які приходять і йдуть з посади, під час передачі влади в країні. Однак Меланія Трамп відмовилася.
Дружина Байдена повідомила, що написала Меланії Трамп записку, яку передала новообраному президенту Трампу, коли вони побачилися на відкритті Нотр-Даму в грудні.
“Я привітала її і запропонувала допомогу”, – сказала вона.
Однак відповіді від майбутньої першої леді пані Байден не отримала. Жінки коротко поспілкувалися на державному похороні президента Джиммі Картера, де Меланія Трамп подякувала першій леді.
За даними видання, однією з традицій, яка стосується передачі влади в США, є роль першої леді в забезпеченні символічного переходу житлових приміщень Білого дому для нової президентської родини. Ця традиція виникла в 1953 році, коли Бесс Трумен, дружина президента Гаррі Трумена, провела екскурсію для нової першої леді – Меймі Ейзенхауер, щоб ознайомити її з житловими приміщеннями Білого дому. Під час цього заходу було організоване чаювання, що символізувало передачу не тільки простору, але й теплих побажань наступникам.
Хоча це чаювання не є обов’язковим, більшість перших леді продовжували традицію як доброзичливий жест, незалежно від їхніх політичних розбіжностей. Однак не у всіх випадках ця зустріч відбувалася, наприклад, через напружені стосунки чи відсутність співпраці між адміністраціями.
Наприклад, у 2021 році президент США Дональд Трамп залишив Білий дім, не привітавши Джо Байдена перед інавгурацією. Він проігнорував традицію чаювання, а також відмовився надати Байдену урядовий літак. Водночас у 2017 році президент і перша леді США – Барак і Мішель Обами влаштували для Трампів прийом з чаюванням в Овальному кабінеті, після чого всі разом вирушили на інавгурацію.
- Меланія Трамп, дружина новообраного президента США Дональда Трампа, не буде переїжджати до Вашингтона на час другої каденції свого чоловіка.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.