Колишні президенти США не прийдуть на інавгураційний обід Трампа – NBC

Джерело: NBC

Колишні американські лідери – 42-й президент Білл Клінтон, 43-й президент Джордж Буш-молодший і 44-й президент Барак Обама – не будуть присутні на інавгураційному обіді Дональда Трампа 20 січня.

За словами джерел, Обама та Клінтон вже отримали запрошення на обід, проте не планують брати у ньому участь. Запрошення було надіслано і колишній першій леді та колишньому держсекретарю Гілларі Клінтон, але вона також відмовилася відвідувати захід. Представники Буша-молодшого заявили, що не знають про отримання запрошення.

Як розповіли у виданні, всі три колишні президенти відвідають церемонію приведення Трампа до присяги, яка відбудеться 20 січня.

Зазвичай після інавгураційної промови нового глави держави президент, повноваження якого завершилися, залишає Вашингтон. А новий президент після прощання зі своїм попередником повертається до Капітолію, де влаштовується інавгураційний обід, традицію проведення якого заклав 1953 року 34-й президент США Дуайт Ейзенхауер, йдеться в матеріалі.

19 січня президент Володимир Зеленський анонсував призначення Романа Качури на керівника Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного.

Команда Дональда Трампа висловила намір змінити режим у Венесуелі, де президент Ніколас Мадуро зберігає владу попри численні кризи в країні. Віцепрезидент США під час своєї адміністрації звинувачував Мадуро в організації численних злочинних груп, що спричинили масову міграцію та економічний занепад.

Ґозде Доган із Туреччини увійшла до Книги рекордів Гіннесса, встановивши незвичайний рекорд: вона вичавила п’ять кавунів за одну хвилину, використовуючи лише стегна. Це досягнення стало першим подібним рекордом у жіночій категорії.

З початку грудня 2024 року майже 200 тисяч сирійських біженців повернулися до своїх домівок. Згідно з даними, опублікованими головою Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) Філіппо Гранді, з 8 грудня по 16 січня 2025 року до Сирії повернулися близько 195 200 осіб.

Сьогодні в Україні згадують події 19 січня 2014 року, які увійшли в історію як “Криваве Водохреще”. Того дня на Майдані Незалежності в Києві відбулися масові протести, що переросли у сутички між протестувальниками та силовиками.