Віцепрем’єрка Іспанії покидає соцмережу Х через жест Ілона Маска під час інавгурації Трампа
Джерело: Reuters
Міністр праці та віцепрем’єр-міністр Іспанії Йоланда Діас оголосила, що припиняє користуватися соціальною мережею X, якою володіє Ілон Маск. Вона пояснила це рішення незгодою з політикою платформи та поведінкою її власника під час заходів, пов’язаних з інавгурацією Дональда Трампа.
Діас зазначила, що прийняла це рішення після подій у понеділок, коли Маск зробив жест, який викликав у мережі порівняння з нацистським вітанням.
За словами віцепрем’єрки, вона не хоче бути частиною платформи, яка заохочує крайні праві ідеї та суперечить правам людини. В інтерв’ю іспанському телеканалу TVE вона підкреслила, що алгоритми X сприяють поширенню ксенофобії.
Ілон Маск заперечив критику, назвавши звинувачення “втомленими атаками” на платформу X. Антидифамаційна ліга також зазначила, що жест Маска, ймовірно, був “незручним проявом ентузіазму” і не мав зв’язку з нацистським вітанням.
Йоланда Діас повідомила, що перестане використовувати платформу як для особистих, так і для політичних публікацій. Вона також закликала інших міністрів із лівої партії Sumar наслідувати її приклад.
Раніше від використання X відмовилися міністерства оборони та закордонних справ Німеччини, пояснивши своє рішення незадоволенням розвитком платформи. До них приєдналися кілька університетів із Німеччини та Великої Британії, які також припинили використовувати цю соціальну мережу.
- Американський бізнесмен Ілон Маск, який після вступу на посаду обраного президента США Дональда Трампа очолить новостворений Департамент урядової ефективності (Department of Government Efficiency, DOGE), працюватиме в офісах, розташованих у комплексі Білого дому.
- Китайські офіційні особи розглядають можливість продажу американського підрозділу TikTok Ілону Маску, якщо компанія не зможе запобігти забороні соціальної мережі у США.
- Високопоставлені політики трьох найбільших партій Британії закликали обраного президента США Дональда Трампа переглянути стосунки з Ілоном Маском, який зробив низку провокаційних висловлювань про політику Великої Британії.
27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.
До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.
ChatGPT суттєво змінив спосіб, у який ми працюємо і живемо. За останніми даними, щодня понад 100 мільйонів осіб використовують його для обробки понад мільярда запитів. Втім, цей чат-бот вже встиг заробити репутацію “чорної діри для приватності” через побоювання щодо обробки введених користувачами даних.
Президент США Дональд Трамп затребував, аби адміністрації Панамського та Суецького каналів скасували збори за прохід військових кораблів та цивільних судів під прапором США.
27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.