У Словаччині понад 100 психіатрів і психологів закликали Роберта Фіцо піти у відставку
Джерело: Aktuality
Більше сотні словацьких фахівців у галузі психології та психіатрії звернулися до прем’єр-міністра Роберта Фіцо з відкритим листом із проханням про його відставку. Причиною такого звернення вони назвали його поведінку, зокрема напади на опозицію, критику президента України Володимира Зеленського та негативне ставлення до України.
Ініціаторами листа стали психіатр Йозеф Гашто та психолог Антон Геретік. Документ підписали й інші експерти з різних регіонів Словаччини.
“Ваша політична поведінка характеризується все більш авторитарним стилем, маніпулюванням фактами, брехнею, наклепом, нападами на політичних опонентів, журналістів і пересічних громадян, які висловлюють незгоду з вашою політикою”, — йдеться у зверненні.
Фахівці наголосили, що прем’єр-міністр зміцнює не державу, а свою особисту владу. Його зовнішньополітичні ініціативи, на їхню думку, суперечать інтересам Євросоюзу та НАТО, членом яких є Словаччина.
Окремо у листі розкритикували дружні стосунки Фіцо з Росією, які він відкрито підтримує, та його негативні висловлювання про Україну й Володимира Зеленського.
У зверненні фахівці висловили сподівання, що прем’єр знайде у собі здатність до саморефлексії, змінить політичну поведінку або навіть розгляне можливість залишити велику політику.
Сам Роберт Фіцо, коментуючи лист, звинуватив його авторів у політичній упередженості.
- Лідер словацької опозиції Міхал Шимечка звинуватив главу уряду Словаччини Роберта Фіцо у підготовці до виходу з Європейського Союзу.
15 травня у Києві 33-річна жінка в неадекватному стані розкидала квіти та пошкодила фотокартки загиблих захисників України, встановлені на Алеї Героїв.
Згідно з колективним позовом, поданим до федерального суду, Комітет політичної дії (PAC) Ілона Маска не виконав обіцянку виплатити зареєстрованим виборцям у “хитких” штатах обіцяні кошти за підписання протрампівської петиції або за залучення інших підписантів під час виборів у США минулого року.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
Представники українського закладу “Milk Bar” заявили, що в Будапешті, Угорщина, відкривається кав’ярня, яка використовує їхню торгову марку і повністю копіює візуальний стиль.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.