Франція видала ордер на арешт Башара Асада – Reuters
Джерело: Reuters
Французькі слідчі судді видали ордер на арешт скинутого президента Сирії Башара Асада.
Ордер видали через підозру причетності Асада у воєнних злочинах, зокрема у навмисних атаках на цивільних, повідомило джерело агентства у правоохоронних органах.
Ордер видано 20 січня у межах розслідування справи Салаха Абу Набуоа – громадянина Франції та Сирії, якого вбили 7 липня 2017 року під час бомбардувань Сирії.
Це не вперше Франція видає ордер на арешт Асада. Перший видали у листопаді 2023 року, коли Асада звинуватили у причетності до злочинів проти людяності та причетності до воєнних злочинів.
Ордер видали після французького розслідування щодо хімічних атак у Думі та Південній Гуті, внаслідок яких загинуло понад 1000 осіб.
- 8 грудня 2024 року сирійські повстанці заявили, що увійшли в столицю країни Дамаск і оголосили про падіння уряду диктатора Башара Асада.
- У Сирії можуть знаходитися до 66 місць масових поховань, створених для приховування вбивств противників режиму Башара Асада під час громадянської війни. Про це стало відомо з досліджень правозахисних організацій та свідчень інформаторів.
- На колишнього президента Сирії Башара Асада, який після краху режиму отримав притулок в Росії, скоїли замах.
Міністерство внутрішньої безпеки США розглядає ідею проведення реаліті-шоу, в якому іммігранти змагатимуться за шанс отримати американське громадянство.
Державний секретар США Марко Рубіо повідомив, що Сполучені Штати представили Росії “сильний мирний план” для завершення війни в Україні.
Британська поліція затримала другого підозрюваного у справі підпалів, пов’язаних із прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером.
10 травня європейські лідери та президент України поставили ультиматум Росії: безумовне 30-денне перемир’я або нові санкції в енергетичному та банківському секторах від ЄС та США.
Олександр Ширшин, командир батальйону 47-ї окремої механізованої бригади “Маґура”, повідомив, що подав рапорт на звільнення з посади. Як основну причину свого рішення він назвав “дебільні задачі” від вищого командування та невиправдані втрати людей.