Канада ще не конфіскувала активи російського олігарха Абрамовича, хоч обіцяла два роки тому
Джерело: CBC News
В Канаді досі не конфіскували активи російського олігарха Романа Абрамовича, попри обіцянку, яку дали наприкінці 2022 року.
“Через два роки після того, як міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі заявила, що йде на безпрецедентний крок і збирається конфіскувати мільйони доларів у російського олігарха, який перебуває під санкціями і має активи в Канаді, уряд так і не розпочав судовий процес щодо конфіскації цих грошей, не кажучи вже про те, щоб передати їх на відновлення України — і це може ніколи не відбутися”, – стверджує CBC News.
Уряд Канади оголосив 19 грудня 2022 року, що наказав заморозити 26 мільйонів доларів США, які належать Роману Абрамовичу, союзнику президента Росії Володимира Путіна.
Канада пообіцяла, що ці кошти підуть на “відновлення України та компенсацію жертвам незаконного і невиправданого вторгнення путінського режиму”. Однак понад два роки потому урядовці не вжили необхідних кроків, включно зі зверненням до Вищого суду, щоб фактично конфіскувати активи олігарха.
Як це пояснюють
В Уряді країни повідомили, що однією з причин затримки є складність доведення прямого зв’язку між Абрамовичем і грошима, оскільки вони знаходяться на рахунку офшорного фонду Manticore Fund (Cayman) Ltd., і це питання власності та контролю є юридично складним.
Крім того, Абрамович може оскаржити конфіскацію на підставі канадсько-російської угоди про захист інвестицій 1991 року і може вимагати компенсації за будь-яку “експропріацію” його активів.
Юристи зазначають, що цей випадок є безпрецедентним для Канади, що змушує уряд діяти обережно, оскільки успіх або невдача цього процесу може вплинути на подальшу практику в інших країнах.
- За даними ЗМІ, Сполучені Штати прагнуть конфіскувати заморожені активи Росії на суму у 300 млрд доларів, аби змусити Кремль до перемовин. Натомість у Євросоюзі ідею США не підтримують.
- Україна отримала перший кредит розміром 3 млрд євро у межах у межах ініціативи “Великої сімки” ERA, який покриватимуть коштом заморожених російських активів.
- Україна отримала мільярд доларів із запланованих 20 мільярдів, які будуть виділені Сполученими Штатами шляхом доходів від заморожених російських активів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
- Верховна представниця ЄС з закордонних справ та безпеки Кая Каллас заявила, що заморожені активи РФ потрібно направити на допомогу Україні, оскільки Київ має законні підґрунтя вимагати компенсацію.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
Рішенням Київського апеляційного суду призначили новий розгляд справи ексголови Броварської райдержадміністрації Володимира Майбоженка. У квітні 2024 року він напідпитку збив на пішохідному переході чотирьох осіб.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.