МКС вимагає арешту лідерів талібів за переслідування жінок
Джерело: Bild
Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан вимагає видати ордер на арешт лідерів радикального руху “Талібан” в Афганістані.
Як заявив Хан, існують серйозні підстави вважати, що глава талібів Хайбатулла Ахундзада і верховний суддя Абдул Хакім Хаккані винні у “злочинах проти людяності, пов’язаних із переслідуванням за ознакою статі”.
З 2021 року, коли таліби знову прийшли до влади в Афганістані, жінки в країні зазнають систематичного придушення та позбавлення базових прав. За словами прокурора, дії керівництва Талібану спрямовані на виключення жінок із суспільного життя та обмеження їхнього доступу до освіти та роботи.
Раніше Букви повідомляли, що Канада, Австралія, Німеччина та Нідерланди подадуть до Міжнародного суду ООН позов проти руху “Талібан” через дискримінацію жінок.
Довідка. Талібан захопив владу в Афганістані у серпні 2021 року, коли з країни вивели війська США. Відтоді таліби запровадили низку правил та законів, які обмежують права жінок та дівчат.
Таліби натомість намагаються виправдати ці обмеження, називаючи їх такими, які захищають жінок.
Варто зауважити, що останнім часом Талібан впровадив нові обмеження і щодо чоловіків. До прикладу, їм заборонено пропускати служби у мечетях та потрібно відрощувати бороду.
- Талібан заборонив жінкам розмовляти з іншими жінками. Про це оголосив міністр доброчесності талібів Халід Ханафі.
- Згідно зі звітом ООН уряд Талібану обмежує доступ афганських жінок до роботи, подорожей і медичних послуг, якщо вони незаміжні або не мають опікуна.
- Угруповання Талібан, яке править в Афганістані, видало низку нових законів, які обмежують права людей.
- Афганські жінки заявляють, що надії на пом’якшення суворих обмежень, запроваджених Талібаном, остаточно зникли після введення нових законів.
23 січня президент США Дональд Трамп підписав указ про розсекречення всіх документів про вбивства Джона Кеннеді та Мартіна Лютера Кінга.
Сенат США затвердив Джона Реткліффа на посаді директора ЦРУ, підтримавши його кандидатуру, запропоновану Дональдом Трампом.
У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 23 січня. З початку доби відбулося 119 бойових зіткнень.
Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі повідомив, що за минулі кілька місяців російське розвідувальне судно “Янтар” двічі заходило до британських територіальних вод. Для відстеження його дій британська влада мобілізувала кораблі Королівського флоту, військові літаки та підводний човен.
У Збройних силах України заперечили раніше поширену інформацію нардепкою Мар’яною Безуглою про те, що українське військове керівництво отримує так звані “мільйонні премії”.