На Львівщині курсантка допомагала РФ готувати удар по казармах військового інституту
Джерело: СБУ, Офіс генпрокурора
Військова контррозвідка Служби безпеки викрила курсантку військового інституту, яка допомагала російським військам готувати удар по вишу, де сама навчалась.
Інститут, в якому навчалась курсантка, передислокували з початком повномасштабної війни з Харкова у Львівську область. Зрадниця погодилась співпрацювати з ФСБ РФ за обіцянку грошової винагороди.
Найбільше ворога цікавили координати навчальних корпусів та казарм. Зрадниця збиралася передати ФСБ геолокації службових будівель вишу, в яких перебували інші курсанти, зокрема її одногрупники.
Далі, за планом, вона мала самовільно залишити територію напередодні обстрілу. Потім ФСБ повинна була “евакуювати” свою агентку до РФ через треті країни.
Наразі слідчі СБУ повідомили затриманій про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисниця перебуває під вартою без права внесення застави. Їй загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Служба безпеки України викрила схему обходу санкцій, через яку українське хімічне підприємство в Черкасах постачало продукцію до Росії. З 2022 по 2024 рік було нелегально переправлено продукцію на суму 1,8 мільйона доларів США.
- Служба безпеки України викрила агентурну мережу ФСБ, що діяла в Києві та Харківській області. Її учасники займалися шпигунством за позиціями Сил оборони та коригували повітряні удари російських військ.
Правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді чинному народному депутату від забороненої партії ОПЗЖ Федору Христенку, який був топовим агентом ФСБ РФ (резидентом).
Служба безпеки України прийшла до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю.
В іспанському житловому комплексі Cala Alta у Вільяхойосі, де раніше вбили російського пілота Максима Кузьмінова, загинув колишній посадовець Департаменту боротьби з організованою злочинністю МВС України Ігор Грушевський.
Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.
Після обрання Дональда Трампа на посаду президента США, у діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) відчулися суттєві зміни. Одним із перших кроків нової американської адміністрації стало припинення фінансування міжнародної комісії аудиторів, яка на той момент перевіряла діяльність керівництва Бюро.