Таліби попросилися на економічний форум у Казані

Джерело: The Moscow Times

Представники терористичного руху “Талібан” звернулись із проханням забронювати для них місце на економічному форумі KazanForum у Казані, РФ, 15–16 травня. Уряд, сформований бойовиками в Афганістані, планує взяти участь у заході, повідомив в.о. міністра промисловості та торгівлі країни Нуріддін Азізі у листі до голови республіки Татарстан Рустама Мінніханова.

Ми хочемо організувати виставковий павільйон у хорошому місці та на найкращих умовах, щоб представити продукцію наших провідних підприємців, — акцентував Азізі. Міністр також заявив про готовність талібів стати постійними партнерами форуму, який організатори називають “головною платформою економічної взаємодії Росії та країн ісламського світу”.

Більш як 60 афганських підприємців висловили бажання продемонструвати свою продукцію, зокрема сухофрукти, горіхи, ювелірні вироби, текстиль, килими, косметику, побутову хімію та харчові продукти, повідомив керівник Російського бізнес-центру в Афганістані Рустам Хабібуллін. Крім того, таліби мають намір підписати на форумі угоду з Росією стосовно транзиту 50 млн кубометрів зрідженого природного газу через Афганістан.

Раніше таліби вже брали участь у різних форумах у Казані. Вони вперше відвідали столицю Татарстану в 2023 році. Тоді їхня делегація приїхала саме на KazanForum. Водночас російська влада намагалася приховати візит. Агентство інвестиційного розвитку, яке займається організацією заходу, відмовилося від коментарів. У програмі також не було жодного згадування про гостей з Афганістану. Згодом таліби ще двічі відвідували Казань, зокрема, щоб поділитися досвідом у сфері освіти. Восени 2024 року вони також хотіли відвідати саміт БРІКС, однак, не дочекалися відповіді на своє звернення.

Талібан захопив владу в Афганістані в 2021 році після виведення американських військ та сформував там свій уряд, який до цього часу не визнаний легітимним жодною країною, оскільки угруповання не виконало зобов’язань у сфері прав людини, створення інклюзивної політичної системи, а також боротьби з тероризмом і наркотрафіком. З усім тим, Москва протягом останніх років підтримує контакти з талібами, збільшує торгівлю, інвестує в різні афганські проекти і має намір зняти з організації статус терористичної.

Нещодавно, президент Росії Володимир Путін називав талібів, які заборонили жінкам навчатися, спілкуватися одна з одною і ввели публічні смертні вироки за перелюбство, “союзниками”, а міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров — “адекватними людьми”.

Додамо, 2 квітня 2024 року речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в РФ є “важливі питання” для обговорення з лідерами ісламістського руху “Талібан” і “опрацьовує питання” зняття з радикального руху статусу терористичної організації.

Талібан захопив владу в Афганістані у 2021 році – після виведення з країни американських військ, сформувавши власний уряд. Однак жодна держава, включаючи Росію, досі офіційно їх не визнала. Причиною залишаються невиконані зобов’язання талібів щодо дотримання прав людини, створення інклюзивної політичної системи та боротьби з тероризмом та наркотрафіком.

У РФ рух “Талібан” визнано терористичною організацією у 2003 році – після того, як його до відповідного списку включила Рада Безпеки ООН. Водночас, Москва підтримує контакти з талібами протягом багатьох років. У березні 2022 року Росія акредитувала першого дипломата уряду Афганістану після того, як влада в цій центральноазіатській країні перейшла під контроль талібів.

Довідка. Талібан – радикальний ісламістський рух сунітського напрямку, що зародився в Афганістані серед пуштунів 1994 року. Воював з армією США. Талібан мав військові сутички із ще радикальнішою ісламською організацією ІД-Хорасан, що виникла після 2015 року.

Агентства з розшуку та менеджменту активів, у межах запиту правоохоронного органу, провело заходи з виявлення та розшуку активів колишнього народного депутата України — проросійського олігарха. Ця особа, причетна до пособництва країні-агресору, наразі переховується за кордоном, але продовжує здійснювати інформаційний вплив, спрямований на підрив суверенітету України.

28 січня президент Володимир Зеленський прокоментував погрози прем’єра Словаччини Роберта Фіцо щодо блокування всієї допомоги від ЄС через заборону транзиту російського газу. Глава Української держави вказав зокрема на розв’язання питання енергоносіїв шляхом постачання американського LNG до Європи.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом  на 22:00 28 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

У березні презентують комедію “Раша гудбай” від студії “Квартал 95”. Режисером стрічки виступив Олексій Кирющенко, котрий знімав серіали у Росії.

Американський підприємець та розробник Ілон Маск шкодить своєму бізнесу в Німеччині: фірми дедалі частіше відмовляються від культових електромобілів.