Японська компанія проведе експеримент із виробництва алкоголю в космосі

Джерело: Forbes

Виробник саке преміум-класу – японська компанія Asahi Shuzo – вирішив провести експеримент із приготування знаменитого алкогольного напою на Міжнародній космічній станції.

“Висадка на Місяць відбулася 56 років тому, і зараз ми плануємо жити на іншій планеті. Чи не час подумати про те, щоб поласувати чимось смачненьким у космосі?” – зазначив Казухіро Сакурай, президент Asahi Shuzo.

Як розповіли у виданні, запуск заплановано на кінець 2025 року, а загальний бюджет проєкту оцінюють у $900 тис. Гроші виділить сама компанія-виробник у співпраці з Mitsubishi Heavy Industries і Aichi Center for Industry and Science Technology.

Під час експерименту астронавти будуть додавати воду до спеціального пристрою, який призначений для контролю потрібного рівня вмісту алкоголю та перемішування сусла для досягнення необхідного результату.

Після закінчення ферментації сусло доставлять на Землю на початку 2026 року, і фахівці Asahi Shuzo завершать частину виробничого процесу, що залишилася.

У результаті вийде лише одна пляшка з напоєм, яку продадуть за ціною 100 млн. ієн ($641,4), а всі отримані кошти Asahi Shuzo пожертвує на розвиток космонавтики в Японії.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.