МЗС викликало посла Словаччини через заяви Фіцо
Джерело: МЗС
30 січня до Міністерства закордонних справ викликали посла Словаччини Павела Віздала, котрому висловили рішуче несприйняття заяв офіційної Братислави про нібито втручання України у внутрішні справи країни, про раніше заявив прем’єр-міністр Роберт Фіцо.
Зауважується, що українська сторона підтримує і розвиває добрі контакти з усіма міжнародними партнерами, які всебічно допомагають нашій державі на тлі російської повномасштабної збройної агресії РФ.
Заступник міністра Олександр Міщенко висловив глибоке розчарування тим, що Фіцо наразі виступає рупором Кремля і, нехтуючи приналежністю Словацької Республіки до Європейського Союзу, вдається до алогічних дій.
Він додав, що такі дії з боку представників словацької влади є неприйнятними, особливо в контексті безпрецедентної агресії Росії проти України, та завдають серйозної шкоди не лише традиційно добрим відносинам між Україною та Словаччиною, а й підривають єдність Європейського Союзу та Євроатлантичної спільноти у протидії Росії.
Неприпустимими є спроби уряду Словаччини зберігати залежність від постачання російських енергоносіїв всупереч спільній роботі ЄС і європейських партнерів зі зниження такої залежності та диверсифікації джерел постачання енергії, а також ігноруючи доводи української сторони щодо позбавлення Росії засобів фінансування терору проти України та українського народу, — наголосили у відомстві.
Офіційну Братиславу закликали припинити таку практику та повернутися до конструктивного діалогу й розвитку добросусідських відносин між нашими країнами та народами.
Окремо представник відомства зауважив, що український народ, котрий сьогодні платить життями за свою свободу та безпеку всієї Європи, зберігає глибоку вдячність народу Словаччини за всю підтримку й допомогу, отриману з початку повномасштабної російської агресії.
- Фіцо повідомив, що під час свого візиту до Москви минулого місяця досяг домовленостей із президентом Росії Володимиром Путіним щодо постачання газу. Це сталося незадовго до того, як Україна припинила транзит російського газу на початку 2025 року.
- У Братиславі словаки вийшли на протест проти політики прем’єр-міністра Фіцо. Учасники протесту заявили, що Словаччина має залишатися частиною Європи, а не підкорятися російському впливу.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо пригрозив Україні зменшенням підтримки біженців після того, як припинився транзит російського газу.
- Словацький оператор системи передачі електроенергії SEPS продовжить електропостачання до України, навіть попри погрози прем’єра країни Роберта Фіцо припинити постачання.
- Володимир Зеленський запросив прем’єра-міністра Словаччини Роберта Фіцо відвідати Київ.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.