НАТО запропонує розширити свою присутність в Арктиці, щоб знизити напругу щодо Гренландії

Джерело: Handelsblatt з посиланням на агентство Deutsche Presse-Agentur

У НАТО планують запропонувати президенту США Дональду Трампу значно розширити військову присутність Альянсу в Арктиці. В Альянсі сподіваються, що це розрядить дискусію щодо Гренландії.

Трамп виправдовує свій інтерес до острова, зокрема, інтересами американської безпеки. На думку військового альянсу, інтереси безпеки США можна задовольнити більшою присутністю НАТО в регіоні. Тим більше, що американці могли б також брати в цьому участь.

За інформацією з кіл Альянсу, поки цю ініціативу обговорюють з Трампом на неформальних переговорах. Основою для посилення присутності можуть стати нові оборонні плани, ухвалені у 2023 році. Ці засекречені документи передбачають посилення можливостей стримування та оборони також і на крайній півночі.

США вже мають космічну базу Пітуффік у Гренландії на основі угод з Данією — вона підтримує системи попередження про ракетний напад, а також місії протиракетної оборони і космічного спостереження. Данські збройні сили також присутні — в основному через Арктичне командування в Нууку (столиця Гренландії).

На думку дипломатів, чи вдасться реалізувати плани щодо пропозиції Трампу, залежатиме від того, чи справді Дональд Трамп переймається насамперед інтересами американської безпеки в регіоні. Якщо ж поклади сировини також відіграють певну роль, то ініціатива може бути приречена на провал.

У пʼятницю, 4 липня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Лідери обговорили, зокрема, питання протиповітряної оборони та посилення захисту українського неба.

Поблизу Берліна перекинувся автобус компанії FlixBus, який їхав із Копенгагена до Відня. Він віз 54 пасажири, серед яких є й українці. Унаслідок аварії постраждала 31 людина, одна з них — у тяжкому стані.

Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.

Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.