Дослідники створили роботизованих комах, які можуть виконувати запилювання
Джерело: Massachusetts Institute of Technologe (MIT)
Дослідники Массачусетського технологічного інституту створили крихітних повітряних роботів, які зможуть виконувати запилення, так сама, як і природні комахи-запильники.
Вчені давно намагались створити штучних запильників, однак вони завжди програвали природним запильникам, зокрема бджолам, які є витривалішими, швидшими та маневренішими.
Надихнувшись цими комахами, дослідники переглянули конструкцію, та створили крихітних роботизованих комах, які маневреніші та довговічніші, порівняно з іншими версіями.
Нові роботизовані комахи можуть зависати у повітрі на близько 1000 секунд, що у 100 разів більше, порівняно з попередніми версіями. Вага цих роботизованих комах менша за вагу скріпки, може літати швидше та виконувати різноманітні акробатичні маневри під час польоту.
Мета нового винаходу – покращити точність та маневреність польоту, водночас мінімізувавши механічне навантаження на вигини його штучних крил. Саме це забезпечує більшу маневреність, витривалість та довший термін використання.
Нові роботизовані комахи також мають багато вільного простору, аби нести крихітні батареї чи датчики, які дозволять їм літати самостійно за межами лабораторії.
Середня скорість польоту нового винаходу 35 см за секунду. Він також може точно відстежувати встановлену траєкторію польоту.
При цьому винахідники визнають, що попри вдосконалення роботизованих комах, вони поки не можуть зрівнятись з реальними комахами.
“Крила бджіл прекрасно контролюються дуже складним набором м’язів. Цей рівень тонких налаштувань справді інтригує нас, але ми поки не змогли його відновити”, – зауважили винахідники.
Зараз винахідники хочуть зрозуміти, наскільки вони зможуть модернізувати свій винахід. Їхня мета – зробити так, аби політ комахи тривав понад 10 000 секунд та покращити точність, щоб роботизована комаха приземлялась у центрі квітки.
- Вчені Міжнародного центру фізіології та екології комах у Кенії відкрили новий спосіб боротьби з пластиковими відходами. Виявилось, що личинки темного жука Alphitobius здатні споживати і розкладати полістирен — пластик, який використовується у пакуванні продуктів, електроніки та промислової продукції.
У Чехії бобри побудували греблю у природному заповіднику Брди, заощадивши владі $1,2 млн.
У Франції перед судом постане 73-річний колишній хірург Жоель Ле Скуарнек. Чоловіка судитимуть за зґвалтування 299 дітей, більшість із яких перебували під наркозом під час насильства.
Державна служба з надзвичайних ситуацій закликає громадян бути особливо обережними через нову загрозу – безпілотні літальні апарати, що призначені для атак на цивільних.
Австралійський уряд заборонив використання сервісів DeepSeek AI у всіх державних системах і на офіційних пристроях. Міністр внутрішніх справ Тоні Берк повідомив, що продукти компанії негайно видалять через загрозу національній безпеці, яку виявили місцеві розвідувальні служби.
В Росії створили гру про вторгнення РФ в Україну, зокрема гравцям пропонують взяти участь у “штурмі Маріуполя”.