Китай планує відправити на зворотній бік Місяця летючого робота для пошуку води
Джерело: CNN
Китай планує відправити летючого робота на зворотний бік Місяця в рамках місії “Чан’е-7”, яка відбудеться у 2026 році. Метою цієї місії є пошук замерзлої води в кратерах на південному полюсі Місяця, де, за припущеннями вчених, може бути лід.
Летючий робот може згинати ноги та приземлятися подібно до того, як людина стрибає з висоти. Хоча в повідомленнях не уточнювалося, скільки в нього ніг.
Очікується, що апарат здійснить щонайменше три стрибки з освітлених сонцем ділянок до темних кратерів, де температура може опускатися до – 250 градусів за Фаренгейтом (близько – 157 градусів за Цельсієм). Робот аналізуватиме ці райони, щоб визначити наявність і розподіл льоду.
Хоч відкриття води на Місяці не нове, оскільки вчені вже виявили її у зразках місячного ґрунту, китайські дослідження зосереджуються на лід, що зберігається у темних і холодних кратерах південного полюса. Це може стати важливим кроком до створення постійної бази на Місяці, де вода стане необхідним ресурсом для підтримки життя астронавтів.
Пошук води на Місяці може допомогти знизити вартість космічних місій у майбутньому, оскільки можна буде не доставляти її з Землі, що є дуже дорогим процесом. Однак експерти попереджають, що навіть якщо воду знайдуть, її хімічна форма та кількість залишаються невідомими, і ще доведеться провести багато досліджень, перш ніж можна буде повноцінно використовувати її.
- Японські дослідники запустили у космос перший у світі дерев’яний супутник LignoSat, який має показати можливості використання деревини у космічних дослідженнях, зокрема для місій на Місяць і Марс.
Американські та європейські судноплавні компанії заробили мільярди на продажах старих танкерів, котрі тепер входять до складу “тіньового флоту” Росії. Нині західні судна використовуються для експорту російської нафти в обхід міжнародних санкцій, свідчать результати міжнародного журналістського розслідування, оприлюднені німецькими телеканалами NDR і WDR.
Група фізиків з різних інститутів Китаю створила частинку світла у 37 вимірах. Вчені кажуть, що їхній експеримент демонструє, що квантова механіка набагато більше відрізняється від класичної фізики, ніж багато хто думав.
Модний дім Louis Vuitton випустив клатч у формі омара, який став частиною останньої колекції чоловічого одягу, розробленої Фарреллом Вільямсом. Згідно з чутками, вартість сумки може сягати 18 тисяч доларів.
Компанія Meta планує використовувати свій штучний інтелект для збору даних і аналізу активності користувачів у Facebook та Instagram для надання більш персоналізованих рекомендацій.
Міноборони кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони лінійку наземних роботизованих комплексів Гімлі.