Сварки з братом чи сестрою сприяють розвитку соціальних навичок – дослідження
Джерело: indy100
Результати дослідження, проведеного Центром сімейних досліджень Кембриджського університету, свідчать, що суперечки між братами і сестрами сприяють розвитку психічного та емоційного стану, а також соціальних навичок.
Дослідження є частиною п’ятирічного проєкту, який аналізував когнітивний та соціальний розвиток дітей віком від двох до шести років.
У проєкті взяли участь 140 дітей. Результати засвідчили, що наявність брата або сестри може позитивно впливати на ранній розвиток дитини, навіть якщо стосунки між ними є напруженими.
Дослідження включало відеоспостереження, де діти взаємодіяли з родиною, друзями та незнайомцями, інтерв’ю, опитувальники та низку тестів, які оцінювали їхні мовні навички, пам’ять і самоконтроль.
Водночас вказано, що лише помірне суперництво вважалося корисним, оскільки тривалі конфлікти між братами і сестрами протягом багатьох років можуть призвести до труднощів у побудові стосунків і проблем із поведінкою в подальшому житті.
“Традиційно вважається, що наявність брата чи сестри призводить до великої конкуренції за увагу й любов батьків. Однак наші дані свідчать про те, що соціальне розуміння дітей може пришвидшуватись завдяки взаємодії з братами і сестрами у багатьох випадках. Однією з ключових причин цього є те, що брат або сестра – це природний союзник. Вони часто на одній хвилі й, швидше за все, залучаються до уявних ігор, що допомагають дітям розвивати усвідомлення ментальних станів”, – пояснила докторка Клер Г’юз, яка працювала над дослідженням.
Після вивчення транскриптів дітей, які брали участь у проєкті, дослідники помітили, що під час уявних ігор діти часто обговорювали свої думки та почуття детально.
За словами вчених, це називається “емоційним каркасом”, що дозволяє дітям будувати історії, які допомагають їм розвивати ідеї та усвідомлення власного психічного стану.
Крім того, коли двоє дітей були в кімнаті й дражнили або сперечалися одне з одним, їхні обміни все одно показували, що вони висловлювали певні емоційні переживання.
Іноді молодший брат чи сестра, які раніше демонстрували нижчий рівень психічного розвитку, до шести років соціально покращувалися завдяки спілкуванню зі старшим братом чи сестрою.
“Діти, які найкраще виконували завдання, спрямовані на перевірку їхнього соціального розуміння у віці шести років, були з сімей, де мати вела розмови, в яких розвивала ідеї, враховувала різницю в поглядах та інтереси дітей”, – прокоментувала Г’юз.
- Результати нового дослідження засвідчили, що високий рівень соціальної активності може запобігти деменції або відтермінувати розвиток хвороби.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.