У Нідерландах держслужбовцям заборонили використовувати DeepSeek
Джерело: NL Times
Уряд Нідерландів заборонив державним службовцям використовувати китайський чат-бот DeepSeek.
Державний секретар з цифрових технологій Жолт Сабо оголосив про заборону, оскільки вважає, що цей додаток може бути використаний для шпигунства.
“DeepSeek — це чат-бот зі штучним інтелектом, у якому ви можете задавати запитання та давати текстові команди, але спершу ви повинні самостійно ввести інформацію. Вважається, що DeepSeek зберігає цю інформацію та ділиться нею з китайським урядом. Багато користувачів також повідомляють про комуністичну цензуру в додатку, яка, схоже, ухиляється від відповідей на запитання, які є негативними щодо китайського уряду”, – зазначає видання.
Минулого тижня Управління захисту даних Нідерландів закликало громадян країни бути обережними з цим додатком і використовувати його обачно, особливо коли йдеться про завантаження інформації про інших осіб на DeepSeek.
- Австралійський уряд заборонив використання сервісів DeepSeek AI у всіх державних системах і на офіційних пристроях. Міністр внутрішніх справ Тоні Берк повідомив, що продукти компанії негайно видалять через загрозу національній безпеці, яку виявили місцеві розвідувальні служби.
- Адміністративне керівництво Конгресу США застерігає персонал від використовування китайського застосунку DeepSeek, який дестабілізує американський ринок та залишається недослідженим у сфері інформаційної безпеки.
- Урядові установи Тайваню та оператори критичної інфраструктури не зможуть використовувати технології китайського стартапу DeepSeek через ризики витоку даних. Про це заявило Міністерство цифрових справ.
У Києво-Печерській лаврі представили пам’ятний знак гетьману Івану Мазепі та його клейнод. Презентація відбулася за участі президента Володимира Зеленського та першої леді Олени Зеленської з нагоди Дня Конституції.
У Мексиці відкрили новий виробничий комплекс зі стерильних мух, котрий має стати ключовим елементом у боротьбі зі спалахом гвинтового черв’яка Нового Світу. Сільськогосподарський шкідник продовжує загрожувати поголів’ям худоби у всій Північній Америці.
28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.
На північному сході Франції розбився приватний літак, унаслідок чого загинули 11 осіб. На борту перебувала група парашутистів, котрі готувалися до тандемних стрибків.
Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.