Трьох російськів агентів засудили до 15 років за підпали об’єктів Укрзалізниці на Буковині

Джерело: Служба безпеки України

Трьох агентів російських спецслужб засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за підпали на об’єктах Укрзалізниці в Чернівецькій області.

Фігурантів затримали у вересні 2024 року “по гарячих слідах” після того, як вони підпалили релейну шафу на залізничній лінії у західному регіоні. За даними слідства, ними виявилися двоє братів і їхній знайомий із Чернівців, які шукали спосіб швидкого заробітку через Телеграм-канали. Там їх дистанційно завербував представник російських спецслужб.

Спочатку підозрювані отримали завдання наносити провокаційні графіті на міських будівлях. Згодом їм передали інструкції щодо підпалу енергооб’єктів, які забезпечують безперебійний рух поїздів, включно з військовими ешелонами Сил оборони. За задумом російських кураторів, ці дії мали ускладнити транспортну логістику постачання зброї та боєприпасів для українських військ.

Під час обшуків у затриманих вилучили мобільні телефони з доказами співпраці з російськими спецслужбами. Суд визнав їх винними та призначив покарання у вигляді 15 років ув’язнення.

Терористичний рух ХАМАС відкинув ультиматум президента США Дональда Трампа щодо звільнення усіх ізраїльських заручників до опівдня 15 лютого. Представник ХАМАСу Самі Абу Зухрі заявив, що єдиним шляхом забезпечення звільнення заручників є дотримання угоди про припинення вогню, укладеної з Ізраїлем у січні. 

Компанія Google оновила свій додаток Календар, прибравши з нього низку культурних та пам’ятних дат, зокрема Місяць прайду, Місяць історії темношкірих, День пам’яті Голокосту, Місяць спадщини корінних народів та Місяць іспаномовної спадщини.

Депутати держдуми РФ прийняли ухвалу про звільнення  Андрія Гурулєва з комітету з оборони. Відтепер він працюватиме у комітеті з регіональної політики та місцевого самоврядування.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.