Україна має отримати всі заморожені активи Росії – Шмигаль
Джерело: Премʼєр-міністр Денис Шмигаль/Telegram
Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, заявив, що країна вже отримує фінансову підтримку від партнерів, яка базується на заморожених російських активах.
Прем’єр-міністр провів нараду з віцепрем’єркою Ольгою Стефанішиною, міністром фінансів Сергієм Марченком, головою НБУ Андрієм Пишним, заступницею керівника Офісу президента Іриною Мудрою та дипломатами щодо розробки механізмів конфіскації російських активів.
“Ми наполягаємо на тому, що всі суверенні російські активи, заморожені на Заході, мають бути конфісковані й передані на користь України. Заслухав результати виконаної роботи. Обговорили план взаємодії з партнерами на поточний рік. Поставив відповідні завдання міністерствам”, – написав Денис Шмигаль.
Він також зазначив, що Київ уже почав отримувати фінансові ресурси від міжнародних партнерів, забезпечені замороженими активами Росії: перші кошти надійшли до українського бюджету в грудні 2024 року. Загалом в рамках ініціативи G7 Україна отримає $50 млрд.
“Наша мета — примусити Росію компенсувати всю завдану Україні шкоду. Послідовно працюємо в цьому напрямку”, – зазначив прем’єр-міністр України.
- Верховна представниця ЄС з закордонних справ та безпеки Кая Каллас заявила, що заморожені активи РФ потрібно направити на допомогу Україні, оскільки Київ має законні підґрунтя вимагати компенсацію.
- Велика Британія запропонувала використати доходи від заморожених російських активів для закупівлі ракет британського виробництва. Відповідну ініціативу обговорили під час зустрічі першого заступника міністра оборони України Івана Гаврилюка з делегацією уряду Великої Британії.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.
27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.
Одна з найвідоміших зірок нічного неба – червоний надгігант Бетельгейзе – ймовірно, має зоряного супутника. Це відкриття може пояснити давню загадку дивної зміни яскравості зірки, яка десятиліттями інтригувала науковців.