Мільйони осіб можуть померти від ВІЛ і СНІД, якщо США не фінансуватимуть необхідні програми

Джерело: Reuters

Агентство ООН зі СНІДу повідомило, що понад шість мільйонів осіб можуть померти унаслідок ВІЛ та СНІД упродовж чотирьох років, якщо США не фінансуватимуть програми для боротьби з захворюваннями.

У січні США заморозили фінансову допомогу для іноземних програм. І хоча замороження для програми по ВІЛ/СНІД відтермінували, в ООН залишаються занепокоєними щодо того, якою буде ситуація у майбутньому, розповіла заступниця виконавчого директора UNAIDS Крістін Стеглінг.

“Існує велика плутанина, насамперед на рівні спільноти, щодо того, як буде реалізовано відтермінування. Ми бачимо багато збоїв у наданні послуг лікування”.

Після того, як 20 січня Дональд Трамп офіційно став президентом США, він на 90 днів зупинив фінансування для іноземних програм.

Згодом Держдепартамент США повідомив про відтермінування припинення фінансування для Надзвичайного плану боротьбі зі СНІДом (PEPFAR) – провідної у світі ініціативи боротьби з ВІЛ.

Стеглінг привітала це рішення, але наголосила, що загальна ситуація залишається хаотичною. За її словами, якщо фінансування PEPFAR припинять, то у період з 2025 по 2029 роки смертність від СНІДу збільшиться на 400%.

“Це 6,3 мільйона осіб, 6,3 мільйона смертей пов’язаних зі СНІДом, які відбудуться у майбутньому. Будь-яка монета, будь-яке скорочення, будь-яка пауза матимуть значення для всіх нас”, – сказала вона, закликавши країни-члени ООН втрутитись.

Стеглінг зауважила, що в Ефіопії агентство має контракт з 5000 працівниками громадської охорони здоров’я, які отримують фінансування завдяки допомозі США. Якщо фінансування припиниться – всіх цих працівників звільнять.

Стеглінг також наголосила, що громадські клініки зазнали найбільшої перерви, адже вони теж повністю залежать від американського фінансування.

Вона висловила занепокоєння, що деякі люди не зможуть звернутись за лікуванням, відтак це призведе до збільшення випадків ВІЛ.

Пожертвування США складають найбільшу частину світового фінансування програми ООН, яка діє у 70 країнах світу. США очолюють глобальні зусилля з зупинки СНІДу як загрози громадському здоров’ю до 2030 року.

Адміністрація Трампа заявила, що переглядає усі програми надання іноземної допомоги, аби впевнитись, що вони відповідають їхній політиці “Америка передусім”.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів. 

Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.