Мільйони осіб можуть померти від ВІЛ і СНІД, якщо США не фінансуватимуть необхідні програми
Джерело: Reuters
Агентство ООН зі СНІДу повідомило, що понад шість мільйонів осіб можуть померти унаслідок ВІЛ та СНІД упродовж чотирьох років, якщо США не фінансуватимуть програми для боротьби з захворюваннями.
У січні США заморозили фінансову допомогу для іноземних програм. І хоча замороження для програми по ВІЛ/СНІД відтермінували, в ООН залишаються занепокоєними щодо того, якою буде ситуація у майбутньому, розповіла заступниця виконавчого директора UNAIDS Крістін Стеглінг.
“Існує велика плутанина, насамперед на рівні спільноти, щодо того, як буде реалізовано відтермінування. Ми бачимо багато збоїв у наданні послуг лікування”.
Після того, як 20 січня Дональд Трамп офіційно став президентом США, він на 90 днів зупинив фінансування для іноземних програм.
Згодом Держдепартамент США повідомив про відтермінування припинення фінансування для Надзвичайного плану боротьбі зі СНІДом (PEPFAR) – провідної у світі ініціативи боротьби з ВІЛ.
Стеглінг привітала це рішення, але наголосила, що загальна ситуація залишається хаотичною. За її словами, якщо фінансування PEPFAR припинять, то у період з 2025 по 2029 роки смертність від СНІДу збільшиться на 400%.
“Це 6,3 мільйона осіб, 6,3 мільйона смертей пов’язаних зі СНІДом, які відбудуться у майбутньому. Будь-яка монета, будь-яке скорочення, будь-яка пауза матимуть значення для всіх нас”, – сказала вона, закликавши країни-члени ООН втрутитись.
Стеглінг зауважила, що в Ефіопії агентство має контракт з 5000 працівниками громадської охорони здоров’я, які отримують фінансування завдяки допомозі США. Якщо фінансування припиниться – всіх цих працівників звільнять.
Стеглінг також наголосила, що громадські клініки зазнали найбільшої перерви, адже вони теж повністю залежать від американського фінансування.
Вона висловила занепокоєння, що деякі люди не зможуть звернутись за лікуванням, відтак це призведе до збільшення випадків ВІЛ.
Пожертвування США складають найбільшу частину світового фінансування програми ООН, яка діє у 70 країнах світу. США очолюють глобальні зусилля з зупинки СНІДу як загрози громадському здоров’ю до 2030 року.
Адміністрація Трампа заявила, що переглядає усі програми надання іноземної допомоги, аби впевнитись, що вони відповідають їхній політиці “Америка передусім”.
- Президент США Дональд Трамп у перший день свого президентства підписав указ про початок виходу Штатів з ВООЗ.
ХАМАС звільнив трьох ізраїльських заручників. Угруповання передало чоловіків представникам Червоного Хреста.
8 лютого війська РФ атакували КАБами Гуляйполе у Запорізькій області. Є руйнування та постраждалі.
Литва, Латвія та Естонія відключили свої електросистеми від енергомереж Росії та Білорусі.
Зразки мозку когнітивно нормальних людей, які вчені зібрали під час розтину на початку 2024 року, містили достатньо частинок пластику, щоб виготовити з нього пластикову ложку.
У Росії помер капітан Костянтин Нагайко, який причетний до воєнних злочинів проти України.