У Німеччині суд зобов’язав платформу Х надати інформацію, котра може впливати на вибори
Джерело: Reuters
Берлінський окружний суд зобовʼязав платформу X, якою володіє американський винахідник та бізнесмен Ілон Маск, надати інформацію, котра дасть змогу відстежувати поширення інформації, що потенційно може впливати на вибори.
Cуд ухвалив відповідне рішення у відповідь на термінове клопотання, яке на початку тижня подали дві правозахисні групи, заявивши, що їм потрібні дані для відстежування дезінформації напередодні національних виборів у Німеччині 23 лютого.
Своєю чергою, у X не відповіли на запит суду щодо надання інформації. Тому, суд зобов’язав компанію покрити витрати на судовий процес у 6 тис. євро.
Це величезний успіх для свободи досліджень і нашої демократії, – прокоментувала адвокатка із Німецького товариства прав людини (GFF) Симона Руф.
Раніше Маск зробив приголомшливий новий публічний крок у своїй підтримці ультраправої німецької політичної партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD), опублікувавши коментар для газети Welt am Sonntag. Це викликало резонанс, зокрема відставку редакторки відділу думок Єви Марі Когель.
У коментарі на підтримку партії, яку Німеччина з 2021 року офіційно класифікує як підозрювану в екстремізмі, Маск заперечує її радикальність, акцентуючи, що одна з лідерок партії, Аліса Вайдель, має одностатеву партнерку зі Шрі-Ланки.
Це схоже на Гітлера? Облиште! — написав він.
Раніше декілька депутатів німецького парламенту опублікували свою пропозицію до бундестагу ініціювати процедуру заборони партії “Альтернатива для Німеччини”.
Парламентарії від СДПН, ХДС, “зелених”, Лівої партії та Штефан Зайдлер з Асоціації виборців Південного Шлезвіга зауважують, що Федеральне відомство із захисту конституції класифікувало АдН як “імовірно правоекстремістську організацію”.
Процедуру заборони партії можуть ініціювати бундестаг, бундесрат та федеральний уряд. Для того, щоб процедуру ініціював парламент, за це має проголосувати більшість депутатів.
У Німеччині демократію вже одного разу скасували демократичними засобами, і наш континент поринув у руїни, – прокоментувала одна з підписанток звернення, депутатка від СДПН Кармен Вегге.
Зауважимо, вперше за свою 11-річну історію існування ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” перемогла на земельних виборах. Їй дісталося 32 місця з 88-ми у новому парламенті Тюрингії. У такий спосіб, АдН суттєво випередила найближчого конкурента – Християнсько-демократичний союз. Третіми фінішували крайні ліві. В іншій землі на сході Німеччини – Саксонії – права партія посіла друге місце.
Довідка. Альтернатива для Німеччини – націоналістична та право-популістська проросійська політична партія Німеччини. Основну ідеологію партії спрямовано проти євроінтеграції та проти імміграції іноземців. Партію засновано 6 лютого 2013-го на хвилі єврокризи як партію єврокритиків.
- Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штефен Гебештрайт.
- У США назвали Ілона Маска “тіньовим президентом” США після його втручання у процес ухвалення законопроєкту про фінансування федерального уряду.
- Американський підприємець Ілон Маск і його компанія SpaceX мають справу щонайменше з трьома федеральними перевірками щодо дотримання правил, спрямованих на захист національної безпеки.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.