Папа Римський не зміг завершити проповідь через проблеми з диханням
Джерело: ANSA
Папа Римський Франциск у неділю, 9 лютого, не зміг завершити виголошення своєї проповіді через проблеми з диханням.
Як розповіли у виданні, під час спеціальної меси з нагоди ювілею збройних сил, поліції та сил безпеки на площі Святого Петра понтифік прочитав початок проповіді, а далі передав текст церемоніймейстеру, доручивши дочитати до кінця.
“Зараз я вибачаюся і прошу помічника продовжити читати (проповідь – ред.), тому що мені важко дихати”, – сказав 88-річний понтифік, який лікується від важкого бронхіту.
У своїй проповіді Святіший Отець закликав військових і силовиків пам’ятати мету їхньої служби: “сприяти життю, рятувати життя” і “завжди захищати життя”.
“Будьте пильними проти спокуси культивувати дух війни; будьте пильними, щоб не спокуситися міфом сили та гуркотом зброї; будьте пильними, щоб не заразитися отрутою пропаганди ненависті», – зазначив Папа.
Він також закликав молитися за мир у країнах, що страждають через війни, зокрема й у “стражденній Україні”.
Як зазначає France24, у Святому Престолі заявили, що Папа Римський проводив свої зустрічі в п’ятницю та суботу вдома у Ватикані, щоб мати можливість відпочити.
За даними газети, останніми роками понтифік мав низку проблем зі здоров’ям – від болю в колінах і стегнах до запалення товстої кишки. Також йому прооперували грижу.
У 2023 році Папа Римський, якому в молодості видалили частину однієї легені, три ночі провів у лікарні з бронхітом, який вилікували за допомогою антибіотиків.
- Папа Римський Франциск закликав українську молодь “відкинути війну”, “пробачити ворогам” та “не відповідати ударом на удар”.
Дженні Райс — 77-річна марафонка, котра зруйнувала стереотипне уявлення про фізичні межі похилого віку. Показник аеробної витривалості VO₂ max жінки — на рівні здорової 25-річної. Нині вчені вивчають феномен Райс, аби зрозуміти, як зберегти здоров’я й активність у літньому віці.
11 травня президент Володимир Зеленський звернувся до своєї мами у вечірньому відеозверненні.
Німеччина розпочала реалізацію обіцяного посилення міграційної політики. Вперше мігрантів, котрі намагалися подати заяву на притулок безпосередньо на кордоні, почали розвертати ще до в’їзду у країну, інформує Bild.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.
11 травня у низці міст Німеччини відбулися мітинги за заборону ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”. Як повідомили організатори акцій, всього відбулося понад 50 демонстрацій під загальним гаслом “Більше жодних відмовок – заборона АдН зараз!”.