Google видалив з календаря місяць прайду та День пам’яті Голокосту

Джерело: New York Post

Компанія Google оновила свій додаток Календар, прибравши з нього низку культурних та пам’ятних дат, зокрема Місяць прайду, Місяць історії темношкірих, День пам’яті Голокосту, Місяць спадщини корінних народів та Місяць іспаномовної спадщини.

Як повідомляє The Verge, зміни помітили користувачі, котрі почали масово скаржитися на офіційному форумі підтримки Google. Деякі з них назвали це рішення “ганебним” та звинуватили компанію в потуранні політиці адміністрації Трампа, яка скорочує ініціативи з підтримки різноманітності та інклюзії (DEI).

У Google пояснили, що насправді рішення ухвалили ще у 2024 році через складність підтримки великої кількості подій у глобальному масштабі. Представниця Медісон Кушман Велд заявила, що компанія співпрацює з платформою timeanddate.com для відображення державних і національних свят у Google Calendar. Кілька років тому команда сервісу розширила перелік подій, почавши вручну додавати культурні дати. Однак користувачі скаржилися на те, що багато важливих подій та країн залишалися без уваги.

Декілька років тому команда Календаря почала вручну додавати ширший набір культурних подій у різних країнах світу. Однак ми отримали відгуки, що багато інших подій і країн були проігноровані, а підтримка сотень дат виявилася неефективною. Тому в середині 2024 року ми повернулися до початкового формату, — мовиться в заяві компанії.

Водночас експерти відзначають, що рішення вписується у загальну тенденцію зближення великих технокомпаній із Трампом під час його другої каденції.

Зокрема видання Them повідомляє, що Meta також скоротила ініціативи з різноманітності, а Google раніше оновив назву Мексиканської затоки на “Затоку Америки” відповідно до вимог адміністрації США.

Google поки не повідомив, чи планує повернути видалені події, однак, користувачам рекомендують додавати важливі дати вручну або за допомогою сторонніх календарів.

За даними синоптиків у середу, 12 лютого, в Україні триватиме суха і прохолодна погода.

Під ранок 12 лютого російські окупанти завдали ракетного удару по Києву. Не обійшлось без жертв та постраждалих, у різних районах столиці руйнування.

Терористичний рух ХАМАС відкинув ультиматум президента США Дональда Трампа щодо звільнення усіх ізраїльських заручників до опівдня 15 лютого. Представник ХАМАСу Самі Абу Зухрі заявив, що єдиним шляхом забезпечення звільнення заручників є дотримання угоди про припинення вогню, укладеної з Ізраїлем у січні. 

Компанія Google оновила свій додаток Календар, прибравши з нього низку культурних та пам’ятних дат, зокрема Місяць прайду, Місяць історії темношкірих, День пам’яті Голокосту, Місяць спадщини корінних народів та Місяць іспаномовної спадщини.

Депутати держдуми РФ прийняли ухвалу про звільнення  Андрія Гурулєва з комітету з оборони. Відтепер він працюватиме у комітеті з регіональної політики та місцевого самоврядування.