Кількість шлюбів у Китаї впала до рекордно низького рівня
Джерело: The Guardian
Торік у Китаї кількість нових шлюбів впала до рекордного рівня з моменту ведення обліку у 1986 році.
У 2024 році кількість весіль впала на 20% до 6,1 млн, тоді як ще у 2023 році було зареєстровано 7,7 млн шлюбів. Торічна цифра наполовину менша від кількості шлюбів у 2013 році, і найменша з 1986 року.
Дані також свідчать, що у 2024 році на розлучення подали 2,6 млн пар, що на 1,1% більше порівняно з 2023 роком.
У 2023 році кількість шлюбів трохи зросла порівняно з попередніми показниками. Це відбулось після зняття коронавірусних обмежень, коли люди намагались надолужити втрачене.
Щодо зменшення кількості шлюбів торік, дехто вважає, що люди утримувались від весіль, бо за китайським місячним календарем 2024 рік був “роком вдови”.
Та загальна тенденція зменшення кількості шлюбів збереглась, і мешканці Китаю активно чинять спротив спробам правлячої Комуністичної партії побороти демографічну кризу.
“Річ не в тому, що люди не хочуть одружуватись, а в тому, що вони не можуть собі цього дозволити”, – написав один з користувачів китайської соцмережі Weibo, де активно обговорюють цю тему.
Китай на другому місці у світі за кількість населення. Влада десятиліттями запроваджувала жорсткі обмеження на народження дітей, зокрема “політику однієї дитини”.
Та зараз, коли у країні фіксується зменшення та старіння населення, що загрожує економічному майбутньому Китаю, уряд прагне, щоб люди народжували більше дітей.
У межах цих зусиль влада пропагує шлюби, адже в Китаї народження дітей поза шлюбом суперечить традиційним цінностям та різним державним постановам.
Та минулі обмеження призвели до того, що чимало китайців ще не досягли шлюбного віку, а ті, хто досяг – не зацікавлені у створенні сім’ї.
“Для багатьох молодих людей не одружуватись – це активний вибір. Мати власний спосіб життя та насолоджуватись самотністю – це також вагома причина”, – пишуть у коментарях соцмережі.
“Жінки можуть утримувати самі себе та не потребувати допомоги чоловіків. Бажання одружуватись зараз набагато нижче”, – додав інший користувач.
Багато коментаторів також посилалися на суперечливе введення періоду розлучення, коли парам, які хочуть розлучитись, дають 30 днів на роздуми, перед офіційним розірванням шлюбу. Це змушує багатьох остерігатись, що одружитись легше, аніж розлучитись.
Дехто вказує на те, що кількість шлюбів зменшилась через небажання влади дозволити реєстрацію одностатевих шлюбів.
“Чому кількість шлюбів знову зменшилась у 2024 році? Тому що я лесбіянка”, – написала одна з користувачок.
- Приблизно через 500 років у Японії всі громадяни матимуть прізвище Сато, якщо уряд країни не змінить закон про шлюб, дозволивши подружнім парам використовувати окремі прізвища.
Сьогодні, 12 лютого, Росія знову навмисно зірвала ротацію експертів МАГАТЕ на Запорізькій АЕС.
У п’яти областях України можуть застосовувати так званий “локальний карантин”, через перевищення епідпорогу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).
Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, що днями в Україну прийде невелике потепління, однак утримається воно не довго.
Уряд Швейцарії схвалив програму допомоги Україні на суму 1,5 млн швейцарських франків (1,58 млн євро).
Кремль відкинув пропозицію президента України Володимира Зеленського щодо обміну частини Курської області, яку контролюють Сили оборони, на тимчасово окуповані території України. Про це заявив речник російського президента Дмитро Пєсков.