Генерального інспектора USAID відправили у відставку після критики Трампа — ЗМІ

Джерело: CNN

Генерального інспектора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Пола Мартіна звільнили наступного дня після публікації звіту, в якому критикували дії адміністрації Дональда Трампа щодо агентства.

Мартін отримав повідомлення про звільнення електронною поштою від заступника директора Адміністрації президента США. У листі зазначалося, що його повноваження припиняються негайно. Представник Офісу генерального інспектора USAID підтвердив звільнення, зазначивши, що офіційної причини не вказано.

Закон вимагає, щоб адміністрація повідомляла Конгрес за 30 днів до звільнення генерального інспектора і надавала обґрунтування.

Пол Мартін обіймав цю посаду з грудня 2023 року. Генеральні інспектори здійснюють нагляд за діяльністю федеральних установ, розслідують можливі випадки шахрайства, зловживань чи нецільового використання коштів і публікують звіти з рекомендаціями.

Співробітники Офісу генерального інспектора USAID також втратили доступ до своїх робочих приміщень, повідомили CNN два джерела. Адміністрація Трампа закрила будівлю штаб-квартири USAID у Вашингтоні ще минулого тижня, але співробітники Офісу інспектора до останнього продовжували працювати там.

Звіт вказував, що скорочення персоналу USAID та заморожування іноземної допомоги ускладнили контроль за використанням 8,2 мільярда доларів гуманітарної підтримки з податків США. У документі зазначалося, що USAID вже давно стикається з системними проблемами у запобіганні шахрайству та зловживанням, а останні кадрові зміни лише погіршили ситуацію.

Останнім часом адміністрація Трампа вжила активних заходів для скорочення USAID, зокрема намагалася відправити у відпустку тисячі працівників і звільнити десятки підрядників. Минулої п’ятниці федеральний суд тимчасово заблокував ці рішення, призупинивши масове скорочення персоналу по всьому світу.

Згідно зі звітом OIG USAID, звільнення співробітників і скорочення штатів вплинули на ефективність програм агентства. Особливо це позначилося на механізмах перевірки партнерів у країнах з підвищеним ризиком: Афганістан, Ірак, Ліван, Сирія, Ємен, а також на Західному березі річки Йордан і в Газі. Через нестачу кадрів ця процедура була фактично припинена, що ускладнює контроль за використанням коштів і запобігання їх потраплянню до терористичних угруповань.

За оцінками, понад 90% персоналу Бюро гуманітарної допомоги USAID по всьому світу вже звільнено або відправлено у вимушену відпустку. Це суттєво вплинуло на здатність агентства реагувати на можливі зловживання фінансуванням.

Один із співробітників Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) помер у єменській в’язниці через три тижні після затримання хуситами. Причина смерті не розголошується. Чоловік був серед семи працівників WFP, яких утримують з 23 січня.

Італійська компанія Enel S.p.A. передала Україні майже 6 тисяч сонячних панелей загальною потужністю близько 2 МВт. Панелі будуть встановлені в лікарнях.

Виконавча редакторка The Associated Press (AP) Джулі Пейс повідомила, що представників агентства не пустили до Овального кабінету, бо AP вживає назву “Мексиканська затока”, а не “Американська”.

Президент США Дональд Трамп підписав указ, який зобов’язує посадовців відомств розробити плани масштабних скорочень федеральної робочої сили, а також розширює повноваження мільярдера Ілона Маска і його команди.

Вперше від початку повномасштабного вторгнення в Україні загинув швейцарський доброволець. Міністерство закордонних справ Швейцарії повідомило, що посольство в Києві дізналося про смерть громадянина на початку року.